Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Blog
Kam na víno v roku 2019

Kam na víno v roku 2019

04.01.2019

BEDEKER VINÁRSKYCH PODUJATÍ je tu! Naša snaha informovať Vás o vinárskych podujatiach sa tento rok (po úspešnom ukončení predaja stolového VINÁRSKEHO KALENDÁRA 2019) opäť sústreďuje na web. Prinášame Vám sumár 36 najhlavnejších podujatí, na ktoré sa môžete počas roka tešiť, a na ktorých máte jedinečnú možnosť stretnúť osobne aj tvorcov Vašich obľúbených vín. Podujatia sú rozčlenené podľa jednotlivých vinohradníckych oblastí a zoradené podľa dátumu.Malokarpatská vinohradnícka oblasť

25.-26. január 2019Deň svätojurských pivnícwww.sjvs.sk – 12. ročník obľúbeného podujatia počas ktorého sa na Vás teší 32 vinárov v 29 pivniciach. V piatok aj v sobotu sa otvoria pivnice od 13:00 do 20:00 hod. S ohľadom na kapacitu pivníc je pre každý z týchto dvoch dní vydaný limitovaný počet vstupeniek platných buď v jeden alebo druhý vyznačený deň. V cene vstupenky sú aj kupóny na nákup vína, a vstupenky je možné zakúpiť aj formou darčekových poukazov.

02. február 2019Bielske vínne chodníčkywww.bielvinalia.sk – spolok vinohradníkov, vinárov a priateľov vína vo Veľkom Bieli Vás srdečne pozýva na podujatie Bielske vínne chodníčky 2019, kde máte možnosť nahliadnuť do pivníc bielskych vinárov a prechutnať množstvo vynikajúcich a neopakovateľných vín. Žiadna masová akcia, ale príjemná návšteva 9 bielskych vinárov v 6 pivniciach, kde na Vás čaká viac ako 70 vín. Vstupenky bude možné zakúpiť v predpredaji alebo aj priamo na podujatí. Podujatie sa koná v čase 13:00 - 20:00 hod.

16. február 2019Pezinské vínne pivnicewww.pvp.sk – počas 11. ročníka môžete opäť zažiť degustáciu najlepších vín viac ako 40 vinárov z Pezinka, Limbachu a blízkeho okolia, ktorá bude prebiehať v 26 historických pivniciach, v čase od 12:00 do 21:00 hod. Aj tento rok organizátori využijú žetónový systém. Pre návštevníkov je zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava medzi Pezinkom a Limbachom.

16. marec 2019Putovanie za vínom Vinosady – vína od vinosadských vinárov každoročne prichádzajú domov z medzinárodných vinárskych súťaží s mnohými zlatými a striebornými medailami. Príďte ich ochutnať priamo do tejto úspešnejšej vinárskej obce a stretnúť sa s ich tvorcami. Podujatie bude prebiehať v čase 12:00 - 21:00 hod. Teší sa na Vás 20 vinárov, ktorí pre Vás otvoria svoje pivnice.

23. marec 2019Pekné víno s rozhľadom – 11. ročník – www.karpatskaperla.sk – podujatie v réžii rodinného vinárstva KARPATSKÁ PERLA. Okrem skvelých vín je táto akcia charakteristická vynikajúcou gastronómiou a aj prezentáciou výtvarných diel. Bude sa aj športovať, už tradične bude prebiehať súťaž v behu na rozhľadňu. Podujatie bude prebiehať v čase 13:00 - 21:00 hod.

05.-06. apríl 2019Špacírka po račanských pivnicách – 3. ročník – www.rvspolok.sk – račiansky vinohradnícky spolok pripravil výnimočné podujatie Špacírka po račanských pivnicách. Počas dvoch dní môžete na tejto vinárskej akcii ochutnávať len vína dorobené z hrozna, ktoré bolo dopestované výlučne v račianskych vinohradoch. Svoje vínne pasy si rezervujte v predstihu na adrese info@rvspolok.sk. Počet pasov je limitovaný.

06. apríl 2019Deň modranských pivníc – 16. ročník – www.modranskepivnice.sk – jarné putovanie po 40-tich modranských pivniciach, ktoré Vás očaria svojou históriou a neopakovateľnou atmosférou. Podujatie sa koná v čase od 13:00 do 22:00 hod. Rezervácia vstupeniek bude spustená začiatkom marca 2019. Organizátorom podujatia je OZ Víno z Modry.

27. apríl 2019Fraštacké putovanie za vínom – 13. ročník – www.cechvinarov.sk – prijmite pozvanie na degustáciu kvalitných slovenských vín v Hlohovci. Množstvo účastníkov s degustačným pohárom a taštičkou zavesenou na krku sa už tradične presúva po hlohoveckých vinotékach, pivniciach a reštauráciách s cieľom nájsť si svojho favorita. K dispozícii je aj kyvadlová doprava, ktorá Vás z centra mesta zavezie priamo do vinárstva Golguz, ako aj do reštaurácie Viecha Jašter na Starej hore, kde sa môžete gastronomicky posilniť.

27. apríl 2019Za vínom do Šenkvíc – 8. ročník – www.zavinomdosenkvic.sk – okrem miestnych šenkvických vinárov sa podujatia zúčastňujú aj vinári z Modry, Limbachu, Pezinka, Veľkého Biela a Devína. V obci funguje kyvadlová doprava. Okrem degustácie vín je pre návštevníkov sprístupnený Náučný vinohradnícky chodník. Tvorí ho vzorka vysadených 30 najznámejších starých a nových odrôd viniča, 15 typov vedení viniča, ktoré boli v minulosti vo vinohradníctve využívané. Súčasťou podujatia je opekanie býka a vystúpenie folklórneho súboru. Tak hor sa do Šenkvíc za skvelým vínom a bohatým sprievodným programom.

04. máj 2019Vína na hrade Červený Kameňwww.mvc.sk – malokarpatskí vinári sa prezentujú v najväčších pivniciach hradu Červený Kameň. Nadýchnete sa históriou nasatých hradných pivníc, ochutnáte regionálnu gastronómiu a zrejúce syry. Degustáciu malokarpatských vín 30 vinárov spríjemní aj hudobná skupina, ktorá je už tradične súčasťou podujatia. Vstupenky si zakúpite priamo v pivniciach Hradu Červený Kameň v deň podujatia. Zabezpečená je kyvadlová doprava z Častej na Hrad Červený Kameň k autobusom prichádzajúcich z Bratislavy, Pezinka a Modry.

24.-25. máj 2019Otvorené pivnice na sv. Urbana – 13. ročník – www.mvc.sk – prvá z tria veľkých podujatí, ktoré organizuje Združenie Malokarpatská vínna cesta. Koná sa v máji, je to mladšia sestra novembrových otvorených pivníc. Návštevníci si pochvaľujú viac priestoru v pivniciach, vďaka menšiemu počtu predaných lístkov. Podujatie je tradične spojené s regionálnou gastronómiou a sprievodným programom.

08. jún 2019Vítanie Leta Vo Vinici – 3. ročník – www.vitanieletavovinici.sk – príjemné rodinné podujatie organizuje záujmové združenie regiónu Hlohovec – Šintava (OZ Región Pondus). Podujatie sa koná vo viniciach pri obci Bojničky a počas sobotného popoludnia môžu návštevníci ochutnať a „zoznámiť“ sa s vínami regiónu Pondus, ochutnať dobré jedlo, poprechádzať sa po krásnych viniciach a vypočuť si výbornú hudbu. Vítanie Leta Vo Vinici nezabúda ani na najmenších, pre ktorých sú pripravené tvorivé dielne, traktor špacír veterán a iný sprievodný program. Vítanie Leta Vo Vinici sa koná za každého počasia, predpredaj lístkov cez maxiticket.sk.

15. jún 2019Deň otvorených búd v radošovských vinohradochwww.vinspol.sk – 7. ročník opäť ponúka možnosť poprechádzať sa aj medzi vinohradmi a ochutnať výborné vína od miestnych vinárov. Podujatie sa koná v čase od 12:00 do 20:00 hod., organizuje ho Vinohradnícky spolok Radošovce, ktorý je súčasťou vínnej cesty Záhorie.

06. júl 2019Víno a levanduľa – 8. ročník – www.zpvv.sk – degustácia vín pezinského vinohradníckeho rajónu s prehliadkou levanduľovej záhrady. Podujatie, ktoré organizuje Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov sa uskutoční vo vinohradníckej lokalite Stará hora v Pezinku. Čaká na Vás viac ako 30 vinárov a skvelá gastronómia na mieste, kde sa vinič snúbi so stredomorskou flórou.

júl - august 2019Letné sobotné ochutnávky vínwww.zavinomdosenkvic.sk – spolok vinohradníkov a vinárov Šenkvice Vás pozýva každú sobotu večer na sériu letných ochutnávok šenkvických vín. Ochutnávky sa budú konať v čase od 17:00 do 22:00 hod., v priestoroch Obecného domu - Chorvátska 105. Zoznam vinárov, ktorí sa Vám budú počas leta venovať bude zverejnený na stránke www.zavinomdosenkvic.sk

10. august 2019Víno pod hviezdamiwww.vinopodhviezdami.sk – pezinské vinohrady pod Starou horou. Môžete sa tešiť na lokálne vinárstva, grilované dobroty, výborná káva či čokoláda, divinový guláš, koláčiky, syry z miestnej farmy a mnoho ďalšieho. Do toho bude hrať príjemná živá či reprodukovaná hudba. Pre tých, ktorí si budú chcieť niečo opiecť, bude prichystané ohnisko. Odporúčame priniesť si deku. Opäť bude k dispozícii aj hvezdársky ďalekohľad. Súčasťou bude aj bežecká súťaž Víno pod hviezdami RUN.

07. september 2019Deň vo vinohradoch – 11. ročník – www.mvc.sk – jedna z najkrajších akcií organizovaná združením Malokarpatská vínna cesta. Veď čo môže byť krajšie, ako kombinácia vinohradov, dozrievajúceho hrozna, muštu, burčiaku, vína, skvelých domácich špecialít a usmiatych ľudí. Akcia sa koná vonku, bolo by preto fajn, ak by organizátori vybavili na SHMÚ pekné počasie. A nezabudnite, do vinohradu sa dá ísť aj na bicykli!

26. október 2019Deň otvorených búd na Vínnej ceste Záhoriewww.vcz.sk – už od roku 2010 vinohradníci a vinári zo Záhoria pripravujú pre návštevníkov nielen svoje víno, ale tiež pohostenie, prezrieť si môžete taktiež priestory búd a pivníc. Akcia sa koná od 10:00 do 20:00 hod., pod patronátom Vínnej cesty Záhorie.

09. november 2019Deň vínnych pivníc v Trnave – 17. ročník – iba raz v roku máte jedinečnú možnosť objaviť pod povrchom Trnavy skryté vinárske „mesto pod mestom“. Opäť sa historické stredoveké pivnice naplnia viac ako tisíckou vínomilcov. Zaujímavosťou je, že ide o pivnice, ktoré nie sú bežne prístupné pre verejnosť. Svoje vína tu budú prezentovať nielen malokarpatskí vinári, ale aj vinári z iných oblastí Slovenska. Spoločne tak môžete ochutnať vína 60 vinárov, ktorí na Vás čakajú v 33 pivniciach mesta Trnavy, v čase od 13:00 do 21:00 hod. Objednávky vínnych pasov na vincech.tt@gmail.com.

09. november 2019Chute Malých Karpát – 4. ročník – www.chutemalychkarpat.sk – festival otvorených vinárstiev, gastronómie a kultúry. Mladý festival spájajúci najsilnejšie prvky Malých Karpát: víno, gastronómiu a kultúru, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Akcia sa koná v čase 11:00 - 21:00 hod. Tri desiatky vinárstiev, desiatka reštaurácií a množstvo regionálnych umelcov. Predaj vstupeniek bude spustený začiatkom októbra.

15.-16. november 2019Deň otvorených pivníc – jubilejný 20. ročník – www.mvc.sk – vrchol sezóny na malokarpatskej vínnej ceste je tu! Množstvo nažhavených vínomilcov vystupuje z áut a autobusov, začína sa okupácia pivníc na MVC. Akcia je dvojdňová (piatok-sobota), preto je vhodné si dopredu zabezpečiť ubytovanie a vychutnať si skvelé malokarpatské vína po obidva dni. Určite sa druhý deň nebudete nudiť, veď 220 vinárov pre Vás otvára svojich 160 pivníc od Bratislavy až po Trnavu.Južnoslovenská vinohradnícka oblasť

19.-20. júl 2019Strekovský festival vína – 12. ročník – www.strekovin.sk – podujatie sa už tradične koná v prekrásnom prostredí strekovských viníc. Viac ako 10.000 návštevníkov robí z tohto podujatia najmasovejšiu vinársku akciu na Slovensku. 500 vzoriek vína od 50 vinárov nielen zo Slovenska, bohatý kultúrny program, atrakcie pre deti, folklór, večerný koncert hudobných skupín, skvelá južnoslovenská gastronómia, pohostinní strekovčania – toto všetko symbolizuje tento festival. A príďte naľahko, väčšinou tu býva horúco...


Nitrianska vinohradnícka oblasť

01. máj 2019Deň otvorených dverí vinárstva Chateau Topoľčianky – 11. ročník – www.vinotop.sk – k dispozícií opäť viac ako 50 degustačných vzoriek nášho najväčšieho výrobcu vín. Prehliadky pivníc a archívu zdarma, vonku párty stan. Podávať sa budú slovenské špeciality a bude prebiehať ochutnávka syrov. Akcia sa koná aj v prípade zlého počasia, vtedy bude v predaji obmedzený počet vínnych pasov.

08. jún 2019Otvorené vrábeľské pivnice – 6. ročník – www.vinovrable.sk – Združenie vrábeľských vinohradníkov Vás pozýva na degustáciu vín 30 vinárov, v čase 14:00 až 22:00 hod. Podujatie sa koná v priestoroch Archívu vín a vo vrábeľských vinohradoch. Zabezpečená je aj bezplatná doprava minibusom po viniciach.

21.-22. jún 2019Pivnica Radošina - Dni otvorených pivníc – 13. ročník – www.pivnicaradosina.sk – Pivnica Radošina po trinástykrát otvára brány vinárstva všetkým milovníkom dobrého vína. Príďte ochutnať jedinečné radošinské vína pri tónoch ľudovej hudby a pečenom prasiatku.

13. júl 2019Deň otvorených pivníc Veľký Kýr – 8. ročník – www.cerdavin.sk – miesto konania: Pivničná ulička, Veľký Kýr, v čase 15:00 - 22:00 hod. Pivnice otvoria miestni vinári, ku ktorým sa pridajú tí najlepší profesionáli z Nitrianskeho regiónu. Podujatie bude sprevádzať hudobný program a ponúkať sa budú miestne gastronomické špeciality.

08.-09. november 2019Nitriansky vínny festival – jubilejný 10. ročník – www.nvf.sk – nitrianske hradné pivnice budú otvorené pre všetkých milovníkov dobrého vína. Až 50 vinárov z blízkeho i ďalekého okolia Vám príde ponúknuť svoje víno. Tešiť sa môžete aj na vína zahraničných vinárov, ktorí budú ponúkať svoje lokálne vína. Súčasťou podujatia je bohatý sprievodný kultúrny program.


Stredoslovenská vinohradnícka oblasť

27. apríl 2019Vínšpacírka 2019, Banská Bystrica – 6. ročník – www.vinspacirka.sk – prijmite pozvanie na degustáciu vín na najkrajšie slovenské námestie, na Námestie SNP v Banskej Bystrici. Teší sa na Vás viac ako 30 vinárov so svojimi vínami, čaká Vás bohatý sprievodný program, ako aj chutné gastrošpeciality. Podujatie sa bude konať v čase 14:00 - 20:00 hod.

18. máj 2019Dni vína MOVINO – 8. ročník – www.movino.sk – podujatie sa organizuje od roku 2012 v areáli vinárstva MOVINO. Celá akcia sa nesie v znamení dobrého vína, každoročne sa ochutnávajú tie najlepšie vína vinárstva. Podujatie je spojené s prehliadkou pivničných priestorov vinárstva. Počas dňa je pre návštevníkov pripravený kultúrny program, pre detičky detský kútik, skákací hrad a ďalšie aktivity. Návštevníci si budú môcť pochutnať aj na chutnom jedle a dobrých syroch. Kúpa vstupeniek bude možná priamo na mieste podujatia.

15. jún 2019Veľkokrtíšska vínna cesta – 8. ročník – www.vkvc.sk – otvorené pivnice vinárov veľkokrtíšskeho regiónu, so začiatkom o 13:00 hod. V ponuke budú okrem vín stredoslovenských vinárstiev aj miestne gastro špeciality. Akcia je súčasťou Veľkokrtíšskej vínnej cesty. Lístky sa budú dať zakúpiť v predpredaji, a v deň konania podujatia aj u jednotlivých vinárov.

10. august 2019Dudinské otvorené pivnice – Dudince, časť Merovce – 8. ročník – www.vinohradnik.sk – dudinské pivnice budú pre Vás odomknuté v čase 15:00 - 22:00 hod. Okrem degustácie vín na Vás čaká bohatý kultúrny program, ako aj občerstvenie.

9. november 2019Mladé víno v MOVINEwww.movino.sk – mladé vína z produkcie vinárstva MOVINO môžete ochutnať priamo v ich “rodisku” s výkladom od domácich pivničných majstrov. Čaká na vás veľa dobrého vína, ako aj chutné regionálne špeciality. Pripravená je taktiež prehliadka výrobných priestorov.


Vinohradnícka oblasť Tokaj

27. apríl 2019Urban 2019 - Požehnanie mladého vínawww.tokajregnum.sk – 12. ročník prehliadky pivníc spojený s ochutnávkou tokajských vín. U každého výrobcu bude pripravená degustácia s ponukou tokajských špecialít. Pivnice budú otvorené v obciach Veľká Tŕňa, Malá Tŕňa, Viničky. Autobusová okružná doprava medzi tokajskými obcami bude zdarma. Počet lístkov je obmedzený, v predaji bude 800 ks.

22. jún 2019Tokaj unplugged vo Veľkej Tŕni – 6. ročník – nočný Svätojánsky festival tokajských vín vo Veľkej Tŕni organizuje OZ Tokajské pivnice. 20 otvorených tufových pivníc plných tokajských tekutých pokladov, pečený býk, ohňová šou. To všetko pre 333 šťastlivcov, ktorým sa podarí dostať k lístkom na túto netradičnú akciu. Zaujímavosťou podujatia je, že bude bez prúdu, iba pri sviečkach.

17. august 2019Deň otvorených gazdovských pivníc vo Veľkej Tŕni – 8. ročník – otvorených bude 20 tokajských historických pivníc vo Veľkej Tŕni, v ktorých môžete nasať rodinnú vinársku atmosféru nášho Tokaja. Svoje naturálne vína budú prezentovať väčšinou hobby vinári. Lístky budú v predaji na mieste podujatia, ktoré sa bude konať od 13:00 do 22:00 hod.

21. september 2019Deň otvorených tokajských pivnícwww.tokajregnum.sk – 15. ročník prehliadky tokajských pivníc spojený s ochutnávkou vín, sa uskutoční vo Veľkej Tŕni, Malej Tŕni a Viničkách. K dispozícii bude autobusová kyvadlová doprava medzi jednotlivými obcami. U každého výrobcu bude pripravený kultúrny program s ponukou tokajských špecialít. Pozor, počet vstupeniek je limitovaný na 900 ks.


V prípade Vášho záujmu, môžete navštíviť aj KALENDÁR PODUJATÍ, ktorý nájdete na titulke portálu www.vinoteka-vinaren.sk. V ňom nájdete množstvo ďalších akcií, ktoré nie sú súčasťou tohto vinárskeho bedekera (pre tento rok je v ňom uverejnených viac ako 170 podujatí). 10 najbližších vinárskych podujatí je súčasťou titulnej stránky nášho portálu.

Pozvite svojich priateľov na niektoré z vinárskych podujatí. Stačí zdielať tu:Autor: Ing. Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk, organizátor súťaže VÍNO ROKA

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
  September 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety