Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
Slovenské Vinice

Slovenské Vinice

mesto: Bratislava
ulica: Trnavská cesta 100
manažér značky: Peter Havrilák
telefón: 0911 / 700400
e-mail: peter.havrilak@stn-trade.sk
internet: www.slovenskevinice.sk


 

Na Slovensku sa rodia úžasné vína, máme na čo byť hrdí. Mnohé rodinné vinárstva poctivou prácou a bohatými skúsenosťami dodávajú svojim vínam dušu a neopakovateľnú chuť. Koncept „Slovenské Vinice“ ponúka po starostlivom výbere výnimočné vína z rôznych rodinných vinárstiev a pomáha im dostať sa na stôl konečného spotrebiteľa. Základnou podmienkou je 100% pôvod zo slovenských vinohradníckych oblastí. Sme hrdí na každý úspech slovenských vinárov a uvedomujeme si, že v záplave lacných produktov z južnej časti Európy je tou správnou cestou ponúknuť vína výnimočnej kvality a slovenským terroir.

Vína Slovenské Vinice vyberajú uznávaní odborníci:
Jean Daniel Angibaud, uznávaný someliér z Bordeaux – držiteľ mnohých prestížnych ocenení.
Prof. Ing. Fedor Malík, DrSc., svetovo uznávaný slovenský enológ, pedagóg, vinár, spisovateľ a degustátor s dlhoročnými a bohatými skúsenosťami z viacerých štátov sveta.
Ing. Katarína Furdíková, PhD., someliérka, enologička a vedecká pracovníčka na STU v Bratislave.
Ing. Marek Závracký, PhD., someliér a zároveň hlavný inšpektor ŠVPS SR, podpredseda pre zatrieďovanie a certifikáciu vín ÚKSUP.

Portóflio vín
Portfólio sa skladá z dvoch kolekcií. Základná kolekcia „Slovenské Vinice“ je určená pre maloobchodné reťazce. Kolekcia „Slovenské Vinice ručný zber“ je určená pre znalcov vín s najvyšším dôrazom na senzorické charakteristiky (určené primárne pre vinotéky, hotely a reštaurácie vyššieho štandardu). Na zadnej etikete každého vína nájdete okrem popisu aj konkrétne rodinné vinárstvo, ktoré víno vyrobilo.

Kolekcia Slovenské Vinice ručný zber (pre vinotéky a HoReCa)

Devín,  ročník 2015, biele suché, ručný zber
Pochádza z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti, z Jasovej. Žlto-zelenkavé víno s intenzívnou arómou v sebe skrýva chuť zrelého žltého ovocia, je korenisté s jemným náznakom muškátového kvetu. Jeho plná harmonická chuť najlepšie vynikne s jedlami z morských špecialít, sladkovodných rýb, teľacieho i hovädzieho mäsa a výraznejšími šalátmi. Odporúčame servírovať ho vychladené na teplotu 10°C.

Chardonnay, výber z hrozna, ročník 2015, biele suché, ručný zber
Toto biele suché víno pochádza z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Má iskrivú žlto-zelenú farbu, intenzívnu arómu s tónmi medových plástov, lieskových orieškov a jadrového ovocia. Ideálne štrukturované víno si najlepšie vychutnáte vychladené na teplotu 8° - 10°C s krémovými jedlami, syrom a terinou s husacou pečeňou.

Sauvignon blanc, neskorý zber, ročník 2014, biele suché, ručný zber
Suché víno tejto značky je zo Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti z Modrokamenského vinohradníckeho rajónu, Veľký Krtíš. Je čisté, vôňa a chuť sú vo vzácnej harmónii. Bohaté nuansy aromatického profilu sa prejavujú v tretinovom podiele žihľavového buketu a prevahe žltého ovocia s kvapkou medu v dochuti. Svieže víno si najlepšie vychutnáte vychladené na teplotu 8° - 10°C a je ideálne ako aperitív k predjedlu a korenistým jedlám.

Cabernet sauvignon,  výber z hrozna, barrique, ročník 2013, červené suché, ručný zber
Víno rubínovo granátovej farby má intenzívnu, príťažlivú ovocnú arómu so stopami čierneho bobuľového ovocia, korenia, vanilky a praženej kávy.  Pochádza zo Strekovského regiónu v úrodnej Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Tento druh vína výborne dopĺňa jedlá z diviny, hovädzieho mäsa a rôzne druhy tvrdého syra. Podávajte ho vychladené na 16° - 18°C.

Pinot noir, Rulanské modré, výber z hrozna, ročník 2013, červené suché, ručný zber
Víno s elegantným čerešňovým odtieňom a tehlovým odleskom je charakteristické dokonalou súhrou arómy a chuti. Skrýva v sebe lahodné tóny kôstkového ovocia, vanilky a praženej kávy. Jedinečná chuť vína dokonale vynikne pri jedlách z hydiny, jahňacieho mäsa a zrelých i tvrdých bielych syroch, optimálne vychladené je na 16° - 18°C.

Cabernet sauvignon rosé, neskorý zber,  ročník 2015, ružové suché, ručný zber
Ružové víno zo Strekovského rajónu v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti odráža vo farbe odtieň májových čerešní. V aróme môžete zaznamenať ovocno-jogurtové tóny s dominanciou čerstvých malín, ríbezlí a čerstvých záhradných jahôd. Svieža chuť predznamenáva ružové víno na aperitív alebo direktív na konci menu, v kombinácii s kvalitnými syrmi či dezertom.

         


Kolekcia Slovenské Vinice

Cabernet sauvignon neskorý zber, ročník 2013, červené suché, strieborná medaila Víno Tirnavia 2016
Pochádza zo Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti. Víno má rubínovo-červenú farbu a príjemne prekvapí intenzívnou vôňou po čerešniach, višniach, slivkách a čiernych ríbezliach. Jeho plná chuť najlepšie vynikne s jedlami z diviny a s vyzretými syrmi. Odporúčame servírovať ho vychladené na teplotu 16° - 17°C.

Tramín červený, ročník 2015, akostné víno
Toto suché víno pochádza z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Má typickú sýtožltú farbu, korenistú vôňu a plnú, až medovú chuť s tónmi žltého ovocia. Najlepšie si ho vychutnáte vychladené na teplotu 7° - 9°C s bielym mäsom, rybami či jedlami s kari.

Veltlínske zelené, ročník 2015, akostné víno
Suché víno tejto značky je z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Je charakteristické jemnou zeleno-žltou farbou, má sviežu chuť s príjemnými kyselinkami s mandľovou dochuťou. Je plné a šťavnaté. Najlepšie si ho vychutnáte vychladené na teplotu 7° - 9°C a je vhodné k bielemu alebo teľaciemu mäsu.

Frankovka modrá rosé, ročník 2015, akostné víno ocenené striebornou medailou Rača 2016
Víno jemnej čerešňovej farby má svoj pôvod v úrodnej Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Vo vôni sa striedajú tóny lesných jahôd a malín. Chuť je ľahká, svieža, ovocná, podčiarknutá jemnými kyselinkami. Tento druh vína odporúčame k jedlám z hydiny, k rybám, cestovinám a čerstvým šalátom, vychladený na 8° - 10°C.

Rulandské šedé, ročník 2015, akostné víno
Biele suché víno pochádza z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Je to nazreté víno s jemnými kyselinkami, vo vôni i chuti prevažuje príjemná chlebovinka. Chuť je plná, medová, s orieškovou dochuťou. Najlepšie si ho vychutnáte  vychladené na 8° - 11°C, servírované k jedlám z hydiny.

Sauvignon blanc, ročník 2015, akostné víno
Pochádza z Nitrianskej vinohradníckej oblasti. Má jemnú žlto-zelenú farbu, vo vôni sa striedajú ovocné tóny broskýň a egrešu. Chuť je šťavnatá, ovocná s pikantými kyselinkami. Odporúčame ho podávať k studeným predkrmom, syrom, cestovinám a jedlám z rýb, vychladené na 7° - 9°C.

Rizling rýnsky, ročník 2015, akostné víno
Víno žlto-zelenkastej farby pochádza z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Má výraznú vôňu po jablku, marhuliach a vinohradníckych broskyniach, chuť je plná, korenistá a medová. Vychladené na teplotu  7° - 9°C si ho najlepšie vychutnáte pri jedlách z teľacieho mäsa, hydiny a ryby.

Frankovka modrá ročník 2013, akostné víno
Malokarpatská vinohradnícka oblasť, červené suché. Mladistvá vôňa červeného kôstkového ovocia s nádychom vanilky. Plná chuť čierny čerešní. Podávame k pečenému mäsu.

Chardonnay ročník 2014, akostné víno
Malokarpatská vinohradnícka oblasť. Mladistvá svetlo slamová farba so zeleným okrajom. Svieže tóny jabĺk vo vôni, jemne krémová dochuť. Hodí sa k rodinnému obedu, najlepšie pečenému kuraťu.Miesto predaja:

Kolekciu Slovenské Vinice nájdete v maloobchodných reťazcoch Billa, Kaufland, COOP, TESCO a ďalšie...
Kolekciu Slovenské Vinice - ručný zber nájdete na vybraných prevádzkach typu HoReCa.
Kompletné portfólio v predajniach distribútora St.Nicolaus - Trade, a.s.
Kontakty na adrese: http://stn-trade.sk/predajne-st-nicolaus/

Nájdete nás tu:
 

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  December 2017  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Odkiaľ sa dozvedáte o dobrých vínach?

z ochutnávok vín

z internetu

vyberám si podľa ocenení

nechám si poradiť

Ďalšie ankety