Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
PD Mojmírovce

PD Mojmírovce

adresa: Ivánska ulica 1226, Mojmírovce
telefón: 037 / 7798106
  0905 / 554489
obchodné oddelenie: 0905 / 418924
e-mail: vino@vinopdmojmirovce.sk
internet: www.vinopdmojmirovce.sk
kapacita degustácií: 20 miest
 

Degustačná miestnosťPrvá písomná zmienka o vinohradníckej obci Mojmírovce pochádza z roku 1156. O tom, že pestovanie vínnej révy má v tejto oblasti hlboké korene svedčia aj historické listiny z roku 1290, ktoré dokazujú, že obyvatelia obce nezaplatili poplatky za víno dovážané do Ostrihomu. Ďalším dôkazom spätosti kraja s vinohradníctvom a vinárstvom bola mestská pečať s erbom a symbolom, ktorým bol viničový list a dva strapce hrozna.

PD Mojmírovce prevzalo štafetu svojich predkov a v "enologických" tradíciách úspešne pokračuje. Vinohrady (cca. 150 ha) sa rozprestierajú na Nitrianskej pahorkatine s južnou expozíciou v nadmorskej výške 130-150 m. Väčšina pôd sú černozeme na spraši. Vinohradnícka obec Mojmírovce patrí do teplej klimatickej oblasti s priemernou ročnou teplotou 9,8°C.

Technológia výroby hroznového vína zahŕňa v sebe všetko, čo vinárska moderna prikazuje - antikorové tanky s chladiacim systémom, odkalenie muštu, čisté kultúry vínnych kvasiniek. A samozrejme "bariky" - módny trend spotrebiteľov. Avšak bez kvalitnej suroviny by výnimočné víno nikdy svetlo sveta neuzrelo. Za tým všetkým treba hľadať p. Miroslava Belana (vedúceho vinohradníckej výroby) a p. Juraja Majšíka (technológa firmy).Darčekové balenia vín PD Mojmírovce

Výrobou vína (cca. 1 500 hl) sa PD Mojmírovce zaraďujú k malým prevádzkam, čo umožňuje plne sa sústrediť na kvalitu dorobeného vína, o čom svedčia aj mnohé získané ocenenia.

Pre záujemcov je tu možnosť vychutnať si vína PD Mojmírovce priamo v sídle spoločnosti, kde je štýlovo zariadená degustačná miestnosť s kapacitou pre 20 ľudí, v ktorej poskytujeme príjemné posedenie pri odborných degustáciách.

Ak chcete spraviť radosť svojim blízkym, či obchodným partnerom je Vám k dispozícii široká ponuka darčekových balení (kartónové tašky, drevené kazety, knihy a kufríky), u ktorých je možnosť potlače firemným logom, prípadne požadovanou grafikou.

GASTRO LÍNIA - aktuálna ponuka vín

Q COLLECTION - aktuálna ponuka vín


ORIGINAL WINES - aktuálna ponuka vín

Zoznam ocenených vín PD Mojmírovce

Zoznam predajných miest vín PD Mojmírovce

Nájdete nás tu:

 

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
  November 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety