Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
BUDAN

BUDAN

mesto: Trnava
ulica: Trstínska cesta 9
telefón: 033 / 5522319
fax: 033 / 5344721
mobil: 0905 / 325059
e-mail: budan@stonline.sk
  vino@budan.sk
internet: www.budan.sk
prevádzková doba: Po - Pia: 9:00 - 16:00 hod.
  (po dohode neobmedzene)


Na základe návštev vinárskych oblastí počas dovoleniek som porovnával vína rôznych regiónov v Taliansku, Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku, Španielsku a najviac vo Francúzsku.

Na základe toho vznikol podnikateľský zámer pre firmu, ktorým sa stalo adresné zásobovanie odberateľov kvalitným vínom a osobný kontakt s nimi. Teda nie veľkoobjemový dovoz, ale cielený, podľa záujmu a potreby mojich odberateľov.

Postupne som začal distribuovať vína z Alsaska (Wolfberger), Luxemburska (Bernard-Massard). Cez Burgundské vinárstvo Michel Picard som dostal prístup nielen k vínam z Burgundska ale aj z údolia Rhôny (severná aj južná časť) a Languedocu. Neskôr pribudli vinárstva Champagne Bouché P&F, Domaine de la Barthe z Languedocu. Oblasť Bordeaux zastrešuje vinár a obchodník Jaean Baptiste Audy. BIO vína dodáva z Languedocu Domaine d´Emile et Rose a z Rhôny Domaine du Vieux Chene. V tomto roku som naviazal kontakty s Mas de Daumas Gassac. Taktiež v mojej ponuke nájdete portské vína od firmy Cálem.

Aktuálny cenník vín od firmy Ing. Anton Burza – BUDAN nájdete TU!

Predajné miesta
v priestoroch firmy - Trstínska cesta 9, Trnava
Vinotéka Pod Urbánkom v Hlohovci
bioštýl, BIO predajňa v Trnave
BONVIN v Považskej Bystrici
Vinotéka Orchidea v Prievidzi
Radničná vinotéka v Pezinku
Vinotéka Južanka v Trenčíne

Ponuka vinárstiev

Wolfberger
Cave vinicole Eguisheim z Alsaska pôsobí od roku 1902. Členovia družstva (480) obhospodarujú 1200 ha vinohradov. Firma má široký sortiment vín z povolených odrôd: Sylvaner (Silván), Pinot Blanc (Rulandské biele), Muscat (Muškát), Gewürztraminer (Tramín červený), Pinot Noir (Ruladské modré). Tieto odrodové vína sú vo viacerých radách od AOC  až po Grand Cru. V Alsasku v kategórie Grand Cru je 51 vinohradov, firma Wolfberger pestuje a spracováva hrozno z 15 Grand Cru. Mimo toho ponúka aj neskoré zbery a bobulové výbery po napadnutí ušľachtilou plesňou Botrytis Cinerea.

Bernard-Massard
Firmu založil enológ zo Champagne Jean Bernard-Massard a Bernard Clasen v roku 1921. Luxemburské vinice lemujú Moselu po dĺžke 42 km, začínajú na pomedzí Francúzska, Nemecka a Luxemburgu pri dedinke Schengen a končí pri Wasserbilligu, t.j. hranicou s Nemeckom. Celá oblasť leží na ľavom brehu Mosely, expozícia juho-východná s priemernou výškou 150 – 250 m n.m. Luxemburské vinárstvo je pod vplyvom nemeckých susedov, prevažne sú tu odrodové vína. Firma ponúka Rivaner (Müler-Thurgau), Auxerrois (príbuzný Rulandského bieleho), Pinot Blanc, Pinot gris a Riesling (predsa sme na Mosele). Tieto vína sú v značkách Selection Bernard-Massard , Domaine Clos des Rochers a Domaine Thill Chateau de Schengen. Nutné je pripomenúť, že Bernard-Massard je hlavne producentom sektov rôznych značiek.

Maison Michel Picard
Vinárstvo založil v roku 1951 v Château Chassagne-Montrachet Louis Félix Picard. Rozmach vinárstva dosiahol Michel Picard. Dnes vinárstvo má v Burgundsku 135 ha vinohradov. Časom sa obchodná spoločnosť rozšírila a má podiely vo vinárstvach: Denuziere – severná Rhôna, Les Septentrionáles – severná Rhôna, Grandes Serres – južná Rhôna, Rémy Ferbras – južná Rhôna, Emile Chandesais – Beaujolais. Na odbyt a aj výrobu slúži Compagnie Vinicole de Bourgogne, ktorá je v Chagny, cca 5 km od zámku.

Champagne Bouché Père & Fils
Hneď za známym centrom Champagne - Epernay  začína Pierry. Tu sídli rodinné vinárstvo Champagne Bouché Père & Fils. Teraz už štvrtá generácia vinárov obhospodaruje 30 ha vinohradov, spracovanie je vo veľmi sympatickom vinárskom dome. Tak, ako je to v názve firmy, na vedení sa podieľajú otec José a syn Nicolas Bouché. Z najlepších viníc pochádza ich najlepšie Cuvée Saphir.

Domaine de la Barthe - Languedoc
Domaine vedú Yves a Viera Eychenne – tretia generácia vinárov z Beziers. Ak sa Vám zdá meno Viera trochu povedomé, tak máte pravdu. Vierka sa vydala už pred viac ako 20 rokmi do rodiny Eychenne. Asi 15 ha vinohradov sa nachádza v krásnom prostredí  brehov Canal du Midi (technický unikát) alebo v okolí Oppidum d'Ensérune.

Domaine d'Emile et Rose - Languedoc
Vinárstvo má rozlohu 7,5 ha s pôdami piesočnatého charakteru v okolí Corneilhanu. More sa tu rozlievalo pred niekoľkými miliónmi rokov. Vinice sú ekologické (žiadny herbicíd alebo pesticídy) a zozbierané ručne.Vinifikácia je prirodzená, bez kvasníc. Vinárstvo zdedili aj s menom od starých rodičov Emile et Rose.

Jean Baptiste Audy - Bordeaux
Keď sa v roku 1906 usadil Jean Baptiste Audy v Libourne, založil firmu na obchod z vínom. Postupom času zakúpili vinice tzv. pravobrežné. Rodina sa stala vlastníkmi niekoľkých viníc: Clos du Clocher, Courlat,Clinet, Bonalgue, La Cabanne a k nim patriacich Château Clos du Clocher (4,6 ha Pomerol), Bonalgue (7,55 ha Pomerol), Monregard La Croix (1,3 ha Pmerol), Les Hauts-Conseillant (10 ha Lalande de Pomerol) a du Courlat (16,5 ha Lussac Saint-Emilion). V ponuke tohto obchodného domu je celé zastúpenie jednotlivých oblastí Bordeaux, teda pravobrežných viníc a aj viníc z ľavého brehu. Pre firmu z Libourne je samozrejmosťou, že ponúka vína, ktoré majú veľmi dobré zastúpenie Merlotu.

Domaine du Vieux Chêne - údolie Rhôny - juh
Na náhornej plošine, pod vrchom Ventoux (veterná hora) sa rozprestierajú vinice rodiny Bouché. Mistrál - suchý vietor z pevniny fúka rýchlosťou nad 90 km/hod. v roku 240 dní. Vinice sú v troch regiónoch: Vaucluse, CDR a CDR Villages a najlepšie vinice sú v CDR Villages s pripojeným názvom Plan de Dieu. Tieto pozemky v 18 storočí vlastnil pápež. Ekocertifikát majú od roku 1983.

Mas de Daumas Gassac - Languedoc
Vinárstvo Mas Daumas Gassac založili v roku 1970 Véronique et Aimé GUIBERT. Lokalitu si vybrali v spolupráci profesorom Henri Enjalbertom, geológom so špecializáciou na vzťah vinohradu a pôdy. Od roku 1978 spolupracovali s enológom profesorom Emilom Peynaudom (celosvetovo uznávaný ako otec modernej enológie, spolupracoval s viac ako 200 vinárstvami v oblasti Bordeaux, napr. Ch. Margaux).

Moulin de Gassac - Languedoc
S rozvojom vinárstva pribudli vína rady Moulin de Gassac. Biele sú z oblasti Paulhan a Puilacher, ružové z Pinetu a červené z vinohradov okolo obce Villeveyrac. Vinohrady sú vzdialené do 30 km. Len špeciality sú z Pinetu (Picpoul de Pinet) vzdialeného 50 km od Anianu.

Porto Cálem - Portugalsko
Najstaršie vinárstvo z mojej ponuky založil v roku 1859 António Alves Cálem. Patrí medzi 40 historických vinárstiev v oblasti Porta. Vinárstvo vysadzovalo hlavne najlepšie odrody v okolí Quinty do Arnozelo. Od roku 1998 je súčasťou skupiny Sogevinus. Vinárstvo fľašuje portské v širokom sortimente od 0,05 až po 1,0 liter. Pre spopularizovanie sú malé fľaštičky 0,5 dcl dávané do súprav po 3 alebo 6 fliaš. Mysleli aj na dvojice, tým ponúkajú základné White, Ruby a Tawny v 2 dcl fľaškách - Kit PortForTwo.

Tiché vína Douro
Oblasť Douro neprodukuje hrozno len pre portské vína, dorábajú sa tu aj výborné tiché biele aj červené vína. Nové v ponuke je Vinho Verde Terra Nossa.

 Fotogaléria:


Nájdete nás tu:
 

Zväčšiť mapu
 
Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
  Október 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety