Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
MARTIN POMFY

MARTIN POMFY

mesto: Vinosady
ulica: Pezinská 7
telefón: 0908 / 777066
e-mail: martin.pomfy@gmail.com
internet: www.pomfy.sk
  fb Martin Pomfy o víne


 


Kvalitné víno sa rodí vo vinohradoch

Môj život je prepojený s pestovaním hrozna a dorábaním vína. Preto som s postupom času pochopil, že ak chcem tvoriť tradície pre ďalšie generácie, musím mať vlastné vinice. Preto pestujeme hrozno tam, kde má najideálnejšie podmienky. Hrozno pestujeme v Malých Karpatoch a v Južnoslovenskej oblasti. V Malých Karpatoch sa rodia minerálne vína s tradičnými hodnotami. Vo viniciach na teplom juhu Slovenska, v obciach Rúbaň a Nová Vieska sa rodia skvelé biele odrody milujúce slnko a perfektné červené vína. Víno sa rodí vo vinohrade, preto si ho musíme pestovať sami.

RÚBAŇ - južnoslovenská vinohradnícka oblasť
NOVÁ VIESKA - južnoslovenská vinohradnícka oblasť
VINOSADY - malokarpatská vinohradnícka oblasťVíno potrebuje čas a my mu ho dáme

To, čo v niektorých veľkoprodukciách dokážu za dve hodiny, u nás trvá niekoľko týždňov. Moderná vinifikácia bielych vín pri nízkych teplotách v nerezových tankoch dodáva vínam z našej oblasti sviežosť a bohatú aromatiku. Ležanie na kaloch ich robí bohatšími.

Celkový charakter červených vín dotvára vyzrievanie v drevených sudoch, či už veľkolitrážnych alebo v klasických – barrique. Mikrooxidácia a pomalé vyzrievanie je kľúčovým procesom pre kvalitu našich červených vín.Robiť víno podľa seba bolo vždy mojím snom

Nechcem robiť najlepšie víno na svete za každú cenu. Chcem robiť a robím najlepšie víno aké sa urodí v našich vinohradoch. Tam totiž vzniká potenciál nového ročníka a mojou úlohou je len nepokaziť to:)

Moderná technológia musí slúžiť prírode rozvinuť jej kvalitu. Dalo by sa veľa napísať o inovatívnych technológiách, ale kto by chcel čítať toľko teórie.Snaha vyrobiť vína najvyššej kvality nás vyniesla na popredné miesto medzi slovenských vinárov, čo potvrdilo množstvo ocenení na domácich a zahraničných súťažiach vín.

aktuálnu ponuku vín MARTIN POMFY nájdete tu!

Nájdete nás tu:
 

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Október 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Kde nakupujete víno počas koronakrízy?

v hypermarkete

vo vinotéke

u vinára

online cez eshop

Ďalšie ankety