Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
Pivnica Orechová

Pivnica Orechová

adresa: 072 51  Orechová
  Orechová 89
telefón: 0911 / 452096
  056 / 6981180
  056 / 6981181
fax: 056 / 6522515
e-mail: info@pivnicaorechova.sk
internet: www.pivnicaorechova.sk
 

aktuálnu ponuku vín Pivnica Orechová nájdete tu!

Pivnica Orechová spracováva hrozno z vlastných vinohradov s rozlohou 54 ha, rozprestierajúcich sa na juhozápadných svahoch Vihorlatských vrchov  v Sobranskom vinohradníckom rajóne. Zakladateľom a majiteľom vinárstva je Ing. Pavol Michálek, absolvent renomovanej Záhradníckej fakulty VŠZ v Lednici na Morave.Z geologického i klimatického hľadiska je rozhodujúcim sopečné pohorie Vihorlat, ktoré spoluvytvára pôdne a klimatické podmienky pre pestovanie kvalitného hrozna a následne vznik výnimočných teritoriálnych vín. Zaujímavé sú i klimatické podmienky. Dĺžka slnečného svitu (až 2 200 hod/rok), priemerná ročná  teplota  9-10 °C, ročný úhrn zrážok okolo 700 mm s horúcimi a suchými letami a studenou zimou, čo signalizuje vnútrozemský charakter podnebia.

Vinohradnícka činnosť firmy nadväzuje na pestovateľskú tradíciu Šľachtiteľskej stanice Orechová, ktorá pôsobila v oblasti pod Vihorlatom od roku 1966. Vinohrady sú obrábané integrovaným spôsobom pestovania. Snahou majiteľa vinárstva je udržať v maximálnej miere staré pôvodné vinohrady Šľachtiteľskej stanice. Zachované pôvodné výsadby dodávajú orechovským vínam punc výnimočnosti, ale slúžia i ako zdroj očkovacieho materiálu pri príprave nových výsadieb.Dlhodobou stratégiou vinárstva vedeného Ing. Pavlom Michálekom je produkovať moderné teritoriálne vína. Vo vinárskej praxi to znamená podchytiť a budovať vo vínach z Pivnice Orechová typické  znaky  vychádzajúce z kvality dopestovaného hrozna a jedinečného terroir  vo vinohradníckej obci Orechová. Vinárstvo využíva progresívne metódy pestovania a spracovania viniča, ale s ohľadom na použitie klasických postupov.  V pestovaní viniča dominujú klasické odrody Rizlingy, Ruladské (Pinot), Tramín, Chardonnay, Sauvignon, Veltlín a červené odrody Cabernet sauvignon, Svätovavrinecké (Saint Laurent)  a  Frankovka. V roku 2007 bola na hone Filipová vysadená, na Slovensku vyšľachtená červená odroda Dunaj a moravské novošlachtené odrody Moravský muškát a Neronet.

Vinárska technológia firmy je po dobudovaní spracovateľských kapacít hrozna - novej lisovne, drevenej pivnice na zrenie červených vín, muštárne s riadeným procesom kvasenia a klimatizovaného skladu - na štandardnej európskej úrovni. V celom procese spracovania hrozna je kladený primárny dôraz na šetrnosť pri práci s hroznom. Pôvodná podzemná pivnica  je situovaná v priemernej hĺbke 10 m. Ročná teplota je v rozsahu 11-13 °C.  Štruktúra sudovej kapacity v pivnici je navrhnutá tak, aby umožnila uskladnenie i menších objemov vín, čo je dôležite pre zrenie ročníkových vín reduktívneho charakteru.Vinárstvo Pivnica Orechová ponúka degustácie a  predaj vín vo vlastných firemných prezentačných priestoroch v Orechovej. Je vybudovaná štýlová degustačná miestnosť nazývaná Hodovňa s gastronomickým zázemím a úplným audio-video vybavením s kapacitou 50 ľudí. Vo vinárstve je možné absolvovať odbornú exkurziu v blízkych vinohradoch, prehliadku techonologických priestorov a podzemnej pivnice. Degustácie orechovských vín dopĺňa možnosť ochutnať regionálne gastronomické špeciality z vlastného bio chovu.

Ako pripomína Ing. Pavol Michálek, majiteľ firmy Regia TT, Pivnica Orechová, vína Pivnice Orechová sa pravidelné zúčastňujú na vínných prehliadkach a degustáciách doma i v zahraničí. Teší nás umiestnenie v Salóne vín Slovenskej republiky - v roku 2017 bol šampiónom Národného Salónu vín SR Dunaj r. 2016, výber z hrozna. Poteší nás každý úspech nášho vína pri súperení s inými vinármi, a väčšina naších vín nám tieto umiestnenia i prináša. Ale v prvom rade nás motivuje spokojnosť a dôvera našich zákazníkov, pripomína Ing. Michálek.


Nájdete nás tu:
 

Zväčšiť mapu
 
Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Október 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Kde nakupujete víno počas koronakrízy?

v hypermarkete

vo vinotéke

u vinára

online cez eshop

Ďalšie ankety