Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
MOVINO

MOVINO

mesto: Veľký Krtíš
ulica: Osloboditeľov 66
telefón ústredňa: 047 / 4830572
  047 / 4830649
e-mail: info@movino.sk
internet: www.movino.sk
otváracie hodiny: Po-Str: 7:00 - 15:30
  Št-Pia: 7:00 - 17:00
kapacita degustácií: 45 osôb


  

Spoločnosť MOVINO sídli vo Veľkom Krtíši a je najväčším výrobcom vín v Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti. Máme niekoľkoročné skúsenosti vo výrobe vína siahajúce do roku 1972. Ponúkame širokú škálu vín s typickým charakterom vzhľadom na pôdno-klimatické vlastnosti tejto oblasti. Výroba vína prebieha v prevádzkach vo Veľkom Krtíši. Naša ročná produkcia sa za posledné roky ustálila na hranici 12 až 15 000 hl vína z čoho cca 22% produkcie fľašových vín tvoria vína s prívlastkom. Asi 1,5 milióna eur sme investovali do obnovy technológie na spracovanie hrozna, skladovanie a fľašovanie vína.MOVINO popri výrobe vína je aj pestovateľom hrozna. Obhospodarujeme vinohrady o rozlohe 210 ha, a to vo vinohradníckych obciach Nenince, Čebovce, Príbelce, Veľký Krtíš, Bušince, Olováry a Veľké Zlievce. Naša spoločnosť má záujem o zveľadenie vinohradov. Cieľom je obhospodarovať 300 až 350 hektárov vlastných vinohradov so 100-% produkciou akostných vín.

V roku 2016 sa vytvorili úplne nové kolekcie vín, ktoré spájajú spoločné prvky – logo a symbol kruhu. Kruh predstavuje tok času od zberu hrozna, po jeho spracovanie až samotnú konzumáciu. Nové produkty sú symbolom nadčasovosti. Pre kolekcie je typický aj názov v slovenskom jazyku, ktorý je symbolom lokalizácie nielen samotného vinárstva, ale aj vína.Naďalej kladieme dôraz na zachovanie tradičných odrodových vlastností jednotlivých ponúkaných vín. Naše vína ani po krátkej archivácii nestrácajú na kvalite. Veríme, že oceníte prácu našich vinárskych majstrov a budete sa k našim vínam radi vracať. Želáme Vám príjemné chvíle pri objavovaní krás vín spoločnosti MOVINO.

Ponúkame vína nasledovných kolekcií:

GRAND

Kolekcia Grand v sebe ukrýva unikátne červené vína. Ich nezameniteľný charakter dávajú južné svahy Krupinskej vrchoviny, priaznivá mikroklíma s vysokým slnečným svitom či zloženie pôdy, ktorá obsahuje vyšší obsah mangánu.

V kolekcii nájdete vína ročníka 2015, ktorý bol bohatý na zdravé a kvalitné hrozno. Vína zreli 10 mesiacov v dubových sudoch, ktoré im dodali plnosť, robustnosť a dokonalú harmóniu. Majú obrovský potenciál rastu vo fľaši, v ktorej môžu byť ukryté niekoľko rokov. Jedinečnosť vín je umocnená aj neobvyklou adjustážou, ktorá dodáva vínam originálny punc. Označenie Villa Busan a Villa Chab v sebe ukrýva latinské pomenovanie vinohradníckych obcí Bušince a Čebovce, z ktorých pochádza hrozno na výrobu vín.

Aktuálnu ponuku vín kolekcie GRAND nájdete tu!

GRAND SEKT

Pripravili sme si pre vás luxusnú kolekciu šumivých vín, ktorá vznikla tradičnou metódou druhotného kvasenia vo fľaši. V škále našich produktov nájdete dva druhy šumivých vín, a to Pinot blanc a Veltlínske zelené. Oba sa vyznačujú harmóniou nie len v chuti, ale aj vo vôni. Sú určené pre milovníkov sektov s nižším obsahom cukru, označené aj ako brut. Vhodné ako aperitív, prípitok, v kombinácii s jenohubkami či s letnými šalátmi alebo ľahším prevedením kuracích pŕs.

Kolekcia je jedinečným darčekom pre rodinných príslušníkov, známych či obchodných partnerov.

Aktuálnu ponuku vín kolekcie GRAND SEKT nájdete tu!Collection PRIVAT EXCLUSIVE

Pripravili sme si pre Vás jedinečnú kolekciu vín s adjustážou, ktorá nie je pre našu spoločnosť práve typická, ale o to vzácnejšia. Obsahuje výber najlepšieho vína z našich pivníc z rôznych ročníkov s obmedzeným počtom kusov. Súčasťou kolekcie sú predovšetkým vína z mladších ročníkov. Prevažná časť z nich dozrievala v barikových sudoch. Kolekcia je určená nielen pre vinotéky a reštaurácie, ale aj pre našu privátnu klientelu a všetkých vášnivých obdivovateľov kvalitného vína.

Aktuálnu ponuku vín kolekcie PRIVAT EXCLUSIVE nájdete tu!


Archívne vína

Archívne vína, vína starších ročníkov majú svoje špecifické senzorické vlastnosti. Vznikli dlhodobím „ležaním“ vína vo fľaši. Dominancia odrodových vlastností vína sa stráca a naplno sa prejavuje fľašová zrelosť. Terciárny buket vín je neopakovateľný. Chuť je rokmi zaguľatená, vyzretá a nekonečne dlhá.

Prípadný sediment na dne fľaše nie je vadou vína. Vytvoril sa prirodzenou cestou počas vyzrievania vína. Víno pred podávaním odporúčame dekantovať. Jemným prevzdušnením sa ešte viac zvýrazní archívny charakter vína.

Aktuálnu ponuku vín kolekcie Archívne vína nájdete tu!


EUFÓRIA Hroznový destilát

Pravé ovocné destiláty vyrobené z hrozna z Tramína červenného. Hrozno na výrobu tohto destilátu pochádza z našich vinohradov.

Koncom októbra 2013 bol kvas pre tento destilát vyrobený z hrozna s cukornatosťou 25,5°NM. Po12-dňovej intenzívnej fermentácií bol starostlivo vypálený.

Aktuálnu ponuku destilátov kolekcie EUFÓRIA nájdete tu!


VÁŠEŇ

Vína z tejto kolekcie predstavujú najlepší výber vín ročníka. Sú vyrobené z hrozna excelentnej kvality z vlastných vinohradov. Spracované na modernej a zároveň šetrnej technológii, ktorá podporila odrodové vlastnosti vína. Vďaka tomu môžeme tvrdiť, že po senzorickej stránke spĺňajú najvyššie očakávania vín charakteristické pre prívlastky „výber z hrozna“ a „neskorý zber“.

Spríjemnia nejednu rodinnú oslavu či firemnú akciu. Sú tiež ideálnym darčekom, ktorým potešíte každého z nás.

Aktuálnu ponuku vín kolekcie VÁŠEŇ nájdete tu!


EMÓCIA

Vína z kolekcie Emócia sú symbolom zmeny a netradičnosti. Ukrývajú v sebe špecifické senzorické vlastnosti polosladkých až sladkých vín s prívlastkami „výber z hrozna“, „bobuľový výber“, „hrozienkový výber“ či dokonca „ľadové víno“. Excelentné vína tejto kolekcie ulahodia chutiam nie len milovníkov vín, ale aj tým ktorí pijú víno len príležitostne. Pochutnajte si na typických odrodách pestovaných v našich vinohradoch, ktorým sa tu vďaka jedinečnosti terroiru veľmi darí.

Vína sú určené pre všetkých milovníkov sladších typov vín. Vína sú vhodné ako aperitív na rodinných oslavách či večierkoch.

Aktuálnu ponuku vín kolekcie EMÓCIA nájdete tu!


INŠPIRÁCIA

Výnimočné vlastnosti našich vín spočívajú v jedinečnosti terroiru nachádzajúceho sa na juhu stredného Slovenska. Ideálne podmienky na pestovanie kvalitného hrozna vytvárajú ílovité pôdy a sopečný podklad vinohradov. Presvedčiť sa o tom môžete v kolekcii vín Inšpirácia, v ktorej sa nachádzajú vína vyrobené z hrozna z vinohradov Čebovce, Bušince, Nenince, Veľké Zlievce a Príbelce.

Kolekciu si zamilujete vďaka jedinečnosti jej vín s prívlastkom „kabinetné“ a „neskorý zber“. Vína sú ideálne na rodinné oslavy či posedenie s priateľmi.

Aktuálnu ponuku vín kolekcie INŠPIRÁCIA nájdete tu!


TÚŽBA

Kolekcia Túžba predstavuje spojenie tradičných ako aj nových odrôd vína pochádzajúcich z vinohradníckych obcí v okolí Veľkého Krtíša. V spojení s dobrým jedlom sú ideálnym spoločníkom pri akejkoľvek príležitosti. Moderný a štýlový nádych osloví nejdeného milovníka netradičných vín.

Aktuálnu ponuku vín kolekcie TÚŽBA nájdete tu!


ZÁŽITOK

Vína z kolekcie Zážitok sú svieže vína z predchádzajúceho ročníka, o čom svedčí aj etiketa v modernom šate. Široká odrodová skladba produktov vám dáva možnosť nájsť víno, ktoré je pre vás to najvhodnejšie.

Vyskúšať môžete zaujímavé cuveé, značkové vína ako Zenit či Don Merlo.

Aktuálnu ponuku vín kolekcie ZÁŽITOK nájdete tu!

Predajné miesta vín MOVINO nájdete tu!

Nájdete nás tu:
 


Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.
 

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Október 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Kde nakupujete víno počas koronakrízy?

v hypermarkete

vo vinotéke

u vinára

online cez eshop

Ďalšie ankety