Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
VINIDI

VINIDI

adresa: Alexandrov dvor 444
  951 34  Báb
e-mail: obchod@vinidi.sk
obchodné oddelenie: 0903 / 776639
  tothova@vinidi.sk
vinotéka: Alexandrov dvor 444, Báb
  0902 / 920182
  vinoteka@vinidi.sk
otváracie hodiny: Po-So: 10:00 - 18:00 hod.
internet: www.vinidi.sk
 

Odkiaľ pochádza slovo VINIDI?

Niečo s vínom, ale čo presne? VINIDI vo Vás určite evokuje spojitosť s vínom. Pravda je však taká, že VINIDI v pôvodnom význame nemá s vínom nič spoločné. Týmto menom volali Slovanov ešte dávno pred vznikom Samovej ríše. Vzdávajúc hold viac ako dvojtisícročnej tradícii pestovania viniča a výroby vína na území dnešného Slovenska, sme sa rozhodli naše vinárstvo pomenovať názvom VINIDI, ktorým zároveň symbolizuje nerozlučnú spojitosť našich vín s pôdou, podnebím a umom našich ľudí. Ak si nalejete pohár nášho vína, v duchu sa ocitnete uprostred bábskych vinohradov pri západe slnka zrkadliacom sa vo vodách neďalekého jazera a iskriacom v odleskoch vína, ktoré držíte v ruke. V tom momente pochopíte prečo je v logu VINIDI práve symbol Slnka.

Poloha

Spoločnosť VINIDI vlastní 50 ha vinohradov v katastri obce Báb, neďaleko Nitry. Prvotriedna poloha vinohradov, ktoré sa nachádzajú na svahu s južným a juhozápadným sklonom, dáva predpoklady na výrobu vín jedinečného charakteru a kvality. Orientácia vinohradov v smere sever - juh zabezpečuje výborný zdravotný stav hrozna vďaka ideálnej mikroklíme, ktorú zabezpečuje prevažujúce prúdenie vzduchu.Pôda

Hnedozem a sprašové podložie sú vo všeobecnosti vhodným stanoviskom na výsadbu vinohradov, avšak rozdiel medzi priemernou polohou a polohou, ktorá si vydobyje slávu a uznanie znalcov je často doslova nepatrný. V Bábe na Malobábskej hore je sprašové podložie veľmi bohaté na aktívny vápnik. Vďaka tejto kombinácii sú korene rastlín schopné prenikať veľmi hlboko do pôdy a čerpať tak všetky potrebné živiny vrátane vápniku. Vína z tejto pôdy sa vyznačujú vysokým extraktom, mineralitou, sú pevné v štruktúre a majú mimoriadny vyzrievací potenciál.

Podnebie

Vinohrady spoločnosti VINIDI sa nachádzajú v rovnakej zemepisnej šírke ako tie pezinské. Tým však podobnosť končí. Vďaka južnej a juhozápadnej orientácii dokáže dozrievajúce hrozno využiť podstatne dlhší slnečný svit najmä pred západom slnka, kedy sú slnečné lúče teplejšie ako pri východe slnka. Dĺžka slnečného svitu a celková suma teplôt sú neodmysliteľnou podmienkou dokonalého vyzretia hrozna.Agrotechnika

Vďaka súhre všetkých uvedených faktorov poskytujú bábske vinohrady kvalitnú surovinu aj napriek vysokým výnosom, ktorými boli donedávna vinohrady zaťažované. To je však už minulosť. Bolo to neodpustiteľné mrhanie nevšedným potenciálom bábskeho vinohradu. Expresivita našich vín je umocnená nekompromisným podriadením všetkých agrotechnických operácií kvalite budúceho vína. Zaťaženie viničného kra úrodou na úrovni najviac 1,5 kg, v niektorých prípadoch dokonca aj podstatne menej, je skutočne veľmi nízke. Našim cieľom nie je vyrábať iba nadpriemerné vína, a tak v záujme dosiahnutia ultimatívnej kvality, sme ochotní zájsť aj za hranicu ekonomickej únosnosti.

Technológia

Kvalita hrozna je limitujúcim faktorom pri výrobe vína. Bez modernej a najmä šetrnej technológie ale nie je možné vyrobiť špičkový produkt. Spoločnosť VINIDI disponuje najmodernejším technologickým vybavením ako je šetrný pneumatický lis, fermentačné tanky na biele víno s možnosťou chladenia ale aj ohrevu, vinifikátory na červené víno s ponáraním matolinového klobúka a podobne. Disponujeme dostatočne veľkým objemom nádrží, ktorý nám umožňuje spracovávať hrozno rovnakej odrody z rôznych polôh, prípadne rôznej vyzretosti samostatne a dôsledne sa venovať všetkým detailom pri vinifikácii muštu. Jednotlivé technologické celky na seba ideálne nadväzujú, čo nielen šetrí prácnosť, ale najmä nezaťažuje víno zbytočnými technologickými operáciami, zbytočným prečerpávaním a podobne. Technológ môže jednotlivé technologické procesy riadiť počítačom, ktorý je napojený na počítačovú sieť.Za zmienku stoja aj dve samostatné a oddelené pivnice na vyzrievanie červených, ale aj vybraných bielych vín. V jednej z nich sa za presklenou stenou nachádzajú klasické barikové sudy bordeaukského typu, s objemom 225 litrov, vyrobené z dlhodobo pozvoľne sušeného dreva, ktoré vínu odovzdáva iba tie najčistejšie arómy. V druhej pivnici nájdete zase veľké drevené sudy, v ktorých víno predýchava a stáva sa jemnejším a zamatovejším, vo víne sa tak zachovajú pôvodné hroznové arómy, ktoré nie sú obohacované žiadnymi toastovými arómami.

Degustácie

Vinárstvo VINIDI disponuje príjemným posedením priamo vo svojich priestoroch s kapacitou 74 miest na sedenie a útulnou klembovou pivnicou s posedením pri krbe. Môžete si tu zorganizovať príjemnú spoločenskú udalosť rôzneho charakteru s prekrásnym výhladom na vinice. Doprajte sebe a svojim hosťom dúšky jedinečného kvalitného vína s hrdým názvom VINIDI.

Kontakt na degustácie:
Petra Hubináková, mobil: 0902 / 920182, vinoteka@vinidi.skObchodní zastupcovia VINIDI

Radoslav Jánoš
janos@vinidi.sk
mobil: 0903 / 821104

Milan Necpál
necpal@vinidi.sk
mobil: 0904 / 548 990

aktuálnu ponuku vín vinárstva VINIDI nájdete tu!

Nájdete nás tu:

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Október 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Kde nakupujete víno počas koronakrízy?

v hypermarkete

vo vinotéke

u vinára

online cez eshop

Ďalšie ankety