Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
HUBERT J.E.

HUBERT J.E.

mesto: Sereď
ulica: Vinárska 137
manažér značky: Peter Havrilák
telefón: 0911 / 700400
e-mail: Peter.Havrilak@hubertsekt.sk
internet: www.hubertsekt.sk
facebook: Hubert Sekt
e-shop: www.hubertonline.sk
 

Spoločnosť HUBERT J.E., založená v roku 1825 je najstaršou potravinárskou spoločnosťou na Slovensku a prvou fabrikou na šumivé vína vytvorené tradičnou metódou mimo Francúzska.

Legenda

Legenda hovorí, že francúzsky vojak Napoleonovej armády Johann sa po prehratej bitke v Rusku zastavil v Bratislave, aby si doliečil svoje zranenia. Zaľúbil sa však do nádhernej ošetrovateľky Paulíny, s ktorou sa oženil a rozhodol sa v Bratislave usadiť. Vďaka svojmu pôvodu z oblasti Champagne poznal tajomstvo výroby šampanského a v roku 1825 tu založil prvé vinárstvo na šumivé vína vytvorené tradičnou metódou mimo Francúzska.

Bohatá história sektov - skutočnosť

Dnešná spoločnosť Hubert J.E. podľa dobových záznamov vznikla v roku 1825 ako prvá mimofrancúzska fabrika na šumivé vína vyrobené tradičnou metódou so sídlom na Radlinského ulici v Bratislave. Jej zakladateľmi boli významní bratislavskí mešťania páni Johann Fischer a Michael Schönbauer. O tom, do akej miery prispel francúzsky vojak svojimi znalosťami tradičnej metódy šumivých vín záznamy mlčia. Faktom však zostáva, že už v roku 1842 získala spoločnosť na prvej uhorskej priemyselnej výstave v Budapešti významné ocenenia a o štyri roky neskôr zlatú medailu za čistotu, chuť a kvalitu.

Neskôr do firmy vstupuje Johann Evangelist Hubert. Rodina Hubertovcov sa zaslúžila o veľký rozmach spoločnosti. Manželka J.E. Huberta, Paulína sa po smrti manžela postavila na čelo spoločnosti a pod jej vedením firma zožala mnohé úspechy. Za jeden z najvýznamnejších je považovaná udalosť z roku 1896, kedy na výstave v Budapešti rakúsko-uhorský cisár Franz Josef I. ochutnal sekt, vyrobený spoločnosťou J.E.Hubert v Bratislave pod značkou Gentry Club a povedal: „Toto šampanské je znamenité.

Spoločnosť úspešne rástla na domácom aj medzinárodnom trhu. V roku 1945 bola firma zoštátnená a postupne začlenená do národného podniku Zapadoslovenský liehový priemysel v Leopoldove. Následne sa firma v roku 1952 presťahovala z Bratislavy do Serede, aby bola bližšie k vinárskym oblastiam. Tu spoločnosť sídli dodnes.

Produkty:

Johann E. Hubert
Sekt nesie meno jedného zo zakladateľov spoločnosti a je vyrobený tradičnou metódou, druhotným kvasením vo fľaši. Tento spôsob výroby sa označuje ako „méthode traditionnelle“. Jedinečný obsah je harmóniou odrôd Ruladského bieleho a Veltlínskeho zeleného, ktoré mu prepožičali svoj výnimočný charakter. Exkluzívny dizajn je dôkazom nezameniteľnej jedinečnosti.

Pauline Hubert
Elegantný sekt Pauline Hubert vznikol na počesť manželky Johanna E. Huberta, ktorá po ňom prebrala vedenie firmy a zaslúžila sa o jej rozvoj. Odráža dve jej tváre – jemnosť a vášeň. Je vyrábaný tradičnou metódou z odrody Frankovka modrá. Sekt v sebe skrýva temperamentnú ženskosť, jedinečnú plnú chuť a jemné perlenie.

Hubert L´Original
Sekty Hubert L´Original sú určené pre pravých gurmánov, ktorí si potrpia na kvalitu. Pomocou dlhodobo riadeného procesu vyzrievania sú sekty lahodne jemné a iskrivo perlivé. Decentná biskvitová vôňa a delikátna chuť z nich robia cenné a vzácne sekty.

Hubert Cabernet Sauvignon Blanc de Noir
Elegantný odrodový sekt Hubert Cabernet Sauvignon Blanc de Noir sa vyrába transváznou metódou z odrody Cabernet Sauvignon. Blanc de noir môžeme voľne preložiť ako biele víno vyrobené z tmavého hrozna. Vyrába sa veľmi jemným a pomalým lisovaním modrej odrody, aby sa neuvoľnil farebný pigment ukrytý v šupkách bobúľ. Odrodový sekt Hubert Cabernet Sauvignon Blanc de Noir sa pýši zlatistou farbou a dlhotrvajúcim perlením.

Hubert Chardonnay Blanc de Blanc
Odrodový sekt Hubert Chardonnay Blanc de Blanc poteší svojou ľahkosťou, v ktorej sa ukrýva dokonalá harmónia chutí a vôní. Jeho ovocná citrusová vôňa s jemným žltým melónom je doplnená lahodnou chuťou ananásu s charakteristickými biskvitovými tónmi. Kombinácia ovocia sa podpísala aj pod jemné žlté zafarbenie so zlatistým nádychom. Vyrába sa transváznou metódou z odrodového Chardonnay druhotným kvasením vo fľašiach.

Hubert Club
Sekty Hubert Club sú vyrábané charmatovou metódou. Vybrané vína a z nich umne zostavené cuvée zaručujú vysokú kvalitu týchto sektov. Ich sviežosť a perlivosť kráčajú s dobou. Sebavedomo a presvedčivo sprevádzajú životné víťazstvá a jubileá. Sú výnimočné neopakovateľnou harmonickou chuťou.  

Hubert de Luxe
Výnimočné šumivé vína Hubert de Luxe sú zložené z aromatických muškátových odrôd a vyrábajú sa metódou Asti. Sú charakteristické bohatým perlením a muškátovým buketom. Lahodná chuť pripomína slnečné letné dni a výborne dopĺňa ovocné dezerty.

Hubert Grand
Sekty Hubert Grand sú spojením sviežosti a štýlovosti. Dynamické cuvée v netradičnej matovanej fľaši sa vyznačuje decentnou citrusovou vôňou s dlhým jemným perlením. Je určený pre náročné, moderné a zaujímavé ženy, ktoré si užívajú život a rady sa zabávajú.

Hubert nealkoholický
Nealkoholický šumivý nápoj Hubert sa vyrába z kvalitného odrodového vína, ktoré bolo zbavené alkoholu. Jeho vyvážená harmonická chuť je výsledkom šetrného výrobného procesu, počas ktorého sa v prostredí vákua odstráni alkohol z vína. Dealkoholizované víno si ponecháva všetky svoje charakteristické vlastnosti – chuť, farbu, vôňu. Je ideálny pre milovníkov sektu a všetkých tých, ktorí nechcú, alebo nemôžu konzumovať alkohol, radi si však vychutnávajú jemné perlenie na jazyku.

 
 
 
 

 

       
  Nájdete nás tu:
 

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
  August 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Kde nakupujete víno počas koronakrízy?

v hypermarkete

vo vinotéke

u vinára

online cez eshop

Ďalšie ankety