Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Recenzia nových web stránok vinárov

Recenzia nových web stránok vinárov

30.07.2015

V posledných týždňoch uzrelo svetlo sveta niekoľko nových web stránok našich vinárov. V nasledujúcich riadkoch som pripravil zopár postrehov z týchto stránok z pohľadu obsahu informácií, ktoré stránky poskytujú. Tak poďme na to:

Víno Valenta - www.vinovalenta.skStránka ponúka kvalitný zdroj informácií o jednotlivých vínach, ktoré má Víno Valenta v sortimente. Pri každom víne nájdete podrobný senzorický opis vína, gastrokombinácie ako aj kvalitné vizuály jednotlivých vín. Dokonca je k dispozícii aj cenník, čo nie je štandardom u všetkých vinárov. Poteší aj kontaktný formulár na objednanie sa na degustáciu. V prípade záujmu sa môžete stať členom exkluzívneho vínneho klubu Víno Valenta a získať tak viacero výhod. Oceňujem prehľadnosť a zrozumiteľnosť jednotlivých sekcií novej stránky. Každopádne posun vpred v porovnaní so staršou verziou webu Víno Valenta.

Pivnica Tibava - www.tibava.skPozitívne hodnotím jednoduchosť a prehladnosť stránky. Taktiež obsah stránky je kvalitný a dostatočný, aj pri popisoch vín sa dozvieme dostatok informácií o jednotlivých vínach. Nová web stránka je prepojená aj na Facebook. Súčasťou stránky je fotogaléria s množstvom fotografií z jednotlivých fáz výroby vína. Keďže sa vinárstvo popri produkcii kvalitných vín orientuje aj na gastro sektor nájdete na novej stránke sekciu "U Vinárov", ktorá je venovaná práve stravovaniu.

Šintavan - www.sintavan.skĎalšie vinárstvo, ktoré prešlo redizajnom je vinárstvo Šintavan. Tu vsadili všetko na jednoduchý, ale pritom moderný dizajn. Po stránke sa dá scrollovať (posúvať sa dolu po stránke, či už dotykom prsta alebo kolieskom myši), čo prispieva k plynulému pohybu po stránke bez nutnosti klikania. Na novej stránke nájdete veľa informácií o firme, pričom hlavný dôraz je kladený na vinohradnícku časť (jednotlivé plochy a na nich pestované odrody). Oceňujem umiestnenie cenníka a teším sa na naplnenie sekcie Aktuality, ktorá je vo fáze prípravy na spustenie. Aj v tomto prípade platí, že je tu posun vpred v porovnaní s minulou verziou stránky.

GOLGUZ - www.golguz.skV Hlohovci sa rozhodli budovať image modernej, dynamickej vinárskej firmy, čo sa im vytvorením nového webu dokonale podarilo. Pozitívne hodnotím jednoduchosť a zrozumitelnosť stránky. Moderne pôsobia veľké obrázky, tzv. hero image, ktoré dotvárajú celkový kontext obsahu stránky. Pekne a prehľadne je spracovaná sekcia Produkty, kde nájdete na jednom mieste všetky dôležité údaje o jednotlivých vínach, dokonca aj s GPS pozíciou jednotlivých honov, na ktorých sa hrozno pre dané víno urodilo. Nájdete tu aj gastrokombinácie jednotlivých vín s jedlom a vysoko hodnotím aj umiestnenie predajných miest na stránke.

Martin Pomfy Mavín - www.mavinvino.skTáto stránka ma milo prekvapila. Je moderná a určite sa zaradila medzi top stránky našich vinárov. Na stránke nájdem jednoducho všetko, čo o vinárstve a ich vínach potrebujem vedieť. Opäť krásne "hero images" na titulke, pekne na celú šírku obrazovky doplnené o text. Aj ostatné fotografie na stránke sú kvalitné a pôsobia hodnotne. Pozitívne hodnotím aj využitie videa na pozadí stránky a prepojenosť stránky s Facebookom. Je to stránka, ktorá kopíruje aktuálne trendy vo webdizajne na rok 2015.

  

Zhrnutie: zdá sa, že na Slovensku sa stránky vinárov uberajú správnym smerom a prekonávajú vo všetkých prípadoch svoje predchádzajúce verzie, čomu sa úprimne veľmi teším.

Budem rád, ak vyjadríte aj Vy svoj názor na nové webové stránky našich vinárov. Ktorá z nich sa Vám najviac páči? Čo Vás na stránkach zaujalo, resp. čo ste na nich nenašli? Svoj názor vyjadrite prostredníctvom našej stránky na Facebooku. Ďakujem.

Zdroj: Ing. Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk, organizátor súťaže www.vinoroka.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
  August 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Kde nakupujete víno počas koronakrízy?

v hypermarkete

vo vinotéke

u vinára

online cez eshop

Ďalšie ankety