Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Výrobcovia a importéri vín
BELVÉDÉRE - Slovensko

BELVÉDÉRE - Slovensko

mesto: Bratislava
ulica: Na vrátkach 15
telefón: 02 / 53419995 (6)
  0918 / 949951
  0918 / 949944
  0918 / 949948
fax: 02 / 53419997
e-mail: obchod@belvedere.sk
  marketing@belvedere.sk
internet: www.belvedere.sk
  www.sobieski.sk

 

Belvédére - import vín z Bulharska, Francúzska, Chile, Španielska, Moldavska

Belvédére-Slovensko, spol. s r. o. je dcérskou spoločnosťou firmy Belvédere S.A. so sídlom v Beaune vo Francúzsku. Belvédere S. A. vznikla v roku 1991 so zameraním na vývoz kvalitných francúzskych vín a značkových liehovín do krajín, v ktorých tieto nápoje nemali dlhú tradíciu. Dnes má vyše 30 dcérskych spoločností po celom svete. Základným princípom skupiny Belvédere je vysoká kvalita dodávaných výrobkov.

Francúzska spoločnosť Belvédére S. A. investovala v roku 1991 pri vstupu na bulharský trh v Trakijskej nížine do 500 hektárov viníc, ktoré ďalej rozširuje. Tieto vinohrady sa rozkladajú na území renomovaných apelácií Stará Zagora, Oriachovitza a Sakar. Tieto apelácie produkujú podľa bulharského vinárskeho zákona najvyššie kategórie kontrolovaného pôvodu. Spoločnosť Belvédére patrí v Bulharsku medzi najväčšie a najrýchlejšie sa rozvíjajúce vinárske firmy.

Vínna réva sa v Bulharsku pestuje už viac ako 3000 rokov. Trakijská nížina predstavuje 35% z celkovej plochy bulharských viníc a je preslávená svojimi červenými vínami odrôd Cabernet Sauvignon, Merlot a Pinot Noir ako aj odrodami Mavrud a Rubín. Tento región sa vďaka svojej zemepisnej šírke vyznačuje najväčším počtom slnečných dní v roku a pôda je bohato zásobená vlhkosťou a živinami. Hrozno sa zbiera pri cukornatosti 24° a vyššej. 

Na slovenský trh uviedla spoločnosť Belvédére od roku 2003 rady bulharských vín prezentované značkami Chateau Menada, Menada, Menada Trinity, Oriachovitza, Tcherga, Mezzek, Twins, Halla. Tieto vína naplňujú požiadavky väčšiny náročných spotrebiteľov a ponúkajú skvelú kvalitu za výhodnú cenu. Vzhľadom k pôvodu našej firmy sme do nášho sortimentu zaradili samozrejme aj širokú paletu francúzskych vín z oblastí Burgundsko, Chablis, Vallé du Rhône, Languedoc-Roussillon, Bordeaux, Vallé de Loire a vína Vins de Pays d´Oc. Francúzske vína sa stali hlavne v posledných rokoch na slovenskom trhu veľmi obľúbenými, pretože napĺňajú očakávania aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Ďalej zabezpečujeme dovoz kvalitných vín zo Španielska, Moldavska a Chile. Naša firma exkluzívne na slovenský trh prináša tradičnú značku kvalitných likérov a sirupov do miešaných nápojov Marie Brizard, ako aj kvalitné francúzske koňaky Gautier. Úplne najčerstvejšou novinkou z firmy Belvédére-Slovensko je dovoz dánskej vodky Vodka Danzka a Vodka Sobieski ESTATE v exkluzívnom darčekovom balení.

  Predajné miesta:

  Vinotéka Monvin, Sienkewiczova 2, Bratislava
  Predajňa Pálffy, nám. SNP č. 33, Bratislava
  Vínotéka Cabinet, Pri Miklušovej väznici 2, Košice

  Aktuálna ponuka vín:

BULHARSKO


Bulharské značky: Chateau Menada , Trinity, Oriachovitza, Mezzek, Halla, Twins, Tcherga, Menada, Balkan Bear, Balkan Bull.

Tcherga

Thrakijská nížina je časť vinárskej oblasti južného Bulharska. Je dobre chránená pred silnými vetrami pohorím Stará Planina na severe a pohorím Rhodope na juhu. Pestuje sa tu väčšina bulharských odrôd červeného hrozna, ako je Mavrud, Merlot, Cabernet Sauvignon a Pamid a vyrába vynikajúce bohaté a zapamätateľné červené víno vysokej kvality. 

Podnebie - mierne kontinentálne podnebie s veľmi vyváženým rozložením zrážok v celom vegetatívnom období vína. Pôdy - región s bohatou čiernou uhoľnatou pôdou. Zber - obvykle horúce leto dovoľuje hroznu nahromadiť vysoký obsah cukru a dostatok kyselín od 10.-15. septembra, kedy hrozno dosahuje optimálnu zrelosť a môže sa začať zber.

Odrody hrozna - Tcherga je unikátne cuvée odrôd Merlot, Cabernet Sauvignon a Rubin. Víno je výsledkom majstrovstva vinárov v Chateau Menada.

Servis: 16-18°C, tmavé mäso, divina, mäkké syry.

Obsah alkoholu: 13%.

Ocenenia:

  strieborná medaila Mundus Vini, Nemecko 2004
  diplom FHA Wine & Spirits Asia Challenge, Singapur 2004

  diplom Balkan Food & Drink 2004

TRINITY 

Tri vinohrady, traja vinári - jedna vízia - čistý pôžitok!

Menada Trinity je rada, s ktorou nás trio skvelých enológov z vinárstva Chateau Menada prevedie unikátnou cestou po Thrakijskej nížine a jej najlepších vinohradoch. 

Vedení jednotnou víziou vytvorili radu šiestich vín, ktoré odzrkadľujú špecifický kraj a osobnosť.

Trinity Chardonnay 2005

Vynikajúce Chardonnay je charakteristické svojou harmonickou príchuťou marhúľ a medu, sviežou a elegantnou chuťou, zmyselnou štruktúrou a teplým letným exotickým zakončením. Svieže a lákavé.

Servis: 11 °C, ryby, hydina a ľahké pokrmy z cestovín.

Obsah alkoholu: 13%.

Oriachovitza

Cabernet Sauvignon, Special Selection, 1999

Akostné červené víno suché.

Víno Cabernet Sauvignon Special Selection sa vyrába z hrozna dopestovaného v svetoznámej renomovanej bulharskej oblasti Oriachovitza. Červené suché víno granátovej farby prechádzajúcej miestami do hnedastých odtieňov. Chuťou po červenom ovocí, dube, čokoláde a vanilke. Víno dozrievalo v dubových sudoch 14 mesiacov. Potenciál archivácie.

Servis: 16-18°C, tmavé mäso, divina, mäkké syry. Servírujeme 30-40 min po otvorení fľaše, alebo podávame po dekantácii v karafe.

Obsah alkoholu: 12,5%.

Ocenenia:

  MUVINA 2007 strieborná medaila
  VINOFEST 2006 strieborná medailaFRANCÚZSKO

Francúzske značky: Chablis, Vines de Bourgogne Charles de France A.O.C., Ferroud, Jean Jean, Cicada, Vins de Pays, Vallé du Rhône.

Chablis Premier Cru Les Vaillons, A.O.C.

Chablis je veľmi významný región Burgundska. Vyrábajú sa tu jedny z najlepších bielych vín Francúzska.

Je to malý región, čo znamená, že výroba týchto vín je limitovaná vzhľadom na množstvo vypestovaných odrôd. 1er Cru sú vína vypestované v klíme, ktorá sa iným vínam nedostáva, a je to veľmi zreteľné na ich kvalite. Iba 11 % burgundských vín sa môže pýšiť týmto prívlastkom.

Chardonnay 100%.

Suché biele víno zlato zelenej farby, arómy čerstvého ovocia a kvetov. Chuť veľmi svieža expresívna.

Servis: 12-14 °C, morské živočíchy (krab, rak), biele mäsá, mäsá pripravené na studeno.

CHATEAUNEUF DU PAPE LES CLOSIERS CAVES DES PAPES, A.O.C.

Côtes du Rhône

Odrody: Grenache 80%, ostatných 20 % tvoria 3-4 odrody

Vína Chateauneuf du Pape sú svetoznáme robustne červené vína ospevované stáročia už od čias Pápeža Klementa V.  Vinohrady situované na južnej strane údolia Rhôny po ľavej strane rieky v obci Chateauneuf du Pape. Pôda je zložená z veľkého kamenia a piesočnatej červenej hliny. Spolu s intenzívnym slnečným žiarením dodávajú hroznu dostatok cukru a chutí a aróm typických pre toto víno. 

Rôzne odrody hrozna sú vyberané podľa špecifických vlastností každej z nich, sú spracovávané oddelene, aby sa zachovali ich typické vlastnosti. Až na konci spracovania sú zmiešané v rôznych podieloch tak, aby sa dosiahla dokonale vyvážená chuť.

Víno tmavočervenej farby, dokazujúcej prevažný obsah odrody Grenache. Výrazná typická aróma korenia doplnená rastlinno-ovocnými arómami (hlavne černice).

Dlhotrvajúca vyvážená plná chuť, vysoký obsah tanínov. Chuť po nerastných mineráloch a ovocí.

Archivácia: 10 rokov.

Servis: Mladé „cru“ pri teplote 16 °C, staršie do 18 °C, mäsité pokrmy, napr. pečená teľacina, hydina.

CABERNET SAUVIGNON ARABESQUE

Akostné odrodové červené víno suché.

Tmavé červené víno z oblasti Languedoc, s ovocným buketom.

Servis: 16-18°C, divina a grilované mäsá.


CHILE

Chilské značky: Ravanal.

RAVANAL RESERVA CARMENÉRE

Červené víno, suché.

Rubínovo červené víno s purpurovým odtieňom, s vôňou po bobuliach, vanilky a čokoláde. 

Kládol sa veľký dôraz pri výbere bobúľ, víno dozrievalo 12 mesiacov v amerických a francúzskych sudoch. Piť toto víno je pôžitkom.

Potenciál ďalšieho zrenia vo fľaši.

Vhodné k hydine a divine.

Výrobca/fľaškovateľ: VIŇA RAVANAL, Placilla, Chile

www.ravanal.cl


ŠPANIELSKO

Španielske značky: Marques del Puerto.

Marqués del Puerto 2007 White

Biele víno suché.

Víno vyrobené z bieleho hrozna odrody Viura žltej farby so zelenkavým odtieňom sviežej ovocnej chuti, s vôňou po broskyňiach, jablkách a feniklu.

Odrody: Viura.

Servis: 8-10 °C, vhodné ako aperitív, k jedlám z rýb.

Výrobca/fľaškovateľ: Bodegas Marqués del Puerto, Fuenmayor Španielsko.

Obsah alkoholu: 12,5 %.

Objem: 0,75 L.


MOLDAVSKO

Moldavské značky: Purcari.

Pinot Noir de Purcari 2005

Červené víno suché.

Elegantné suché červené víno vyrobené tradičnými metódami. Víno zrelo minimálne 12 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch. Rubínovočervená farba a šarmantný buket si jednoducho treba vychutnať.

Servis: 16-18 °C, vhodné k syrom, grilovanému mäsu.

Výrobca/fľaškovateľ: IM VINARIA PURCARI SRL, Moldavsko

www.purcari.md

Obsah alkoholu: 12,5 %.

Objem: 0,75 L.

Fotogaléria ďalších produktov:

Nájdete nás tu:


Zväčšiť mapu

Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
  Jún 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Sezóna ružových vín je tu! Aké preferujete?

suché

polosuché

polosladké

sladké

Ďalšie ankety