Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Vinotéky & Vinárne
ViNOCENTRUM

ViNOCENTRUM

mesto: Svätý Jur
ulica: Prostredná 48
telefón: 0904 / 563917
e-mail: vinocentrum@gmail.com
internet: www.vinocentrum.sk
otváracie hodiny: Po - Pia: 17:00 - 21:00 hod.
  So - Ne: 13:00 - 21:00 hod.

Po niekoľkoročných úvahách a prípravách sme 12. apríla 2012 otvorili ViNOCENTRUM - unikátnu vinotéku, kde sú sústredené vína svätojurských vinárov, zapájajúcich sa do podujatí združenia Malokarpatská vínna cesta. ViNOCENTRUM sa nachádza v hornej časti renesančného námestia vo Svätom Jure, na turistickej a cyklistickej trase do Malých Karpát.

ViNOCENTRUM je jedinečný projekt, ktorý má ambíciu podporovať a propagovať svätojurské vinohradníctvo a vinárstvo v úzkej spolupráci so Svätojurským vinohradníckym spolkom, mestom Svätý Jur a združením Malokarpatská vínna cesta. Ide o akési "vínne infocentrum" s možnosťou degustácie vybraných svätojurských vín. Pravidelné tematické ochutnávky priblížia verejnosti jednotlivé odrody, typy vína a majstrov vinárov.

V ponuke ViNOCENTRA je vyše 90 vín od 20 svätojurských vinárov. Každý deň máte možnosť z celkovej ponuky ochutnať až 20 vybraných vín. K vínu ponúkame aj zrejúce farmárske syry z Holandska. Skvelá káva a free WiFi je samozrejmosťou, no málokde si môžete pri vínku v domáckej atmosfére zalistovať vo vinohradníckej a vinárskej literatúre a časopisoch. Tak priatelia svätojurského vína, to najlepšie z našich pivníc je konečne na jednom mieste a počas celého roka!

  Vinári v ponuke ViNOCENTRA 

Dve najznámejšie svätojurské vinárstva Chowaniec & Krajčírovič a Dubovský & Grančič. Okrem nich sú v ponuke vína týchto malých vinárov: Štefan Achberger, Braňo Bahna, Stano Barok, Milan Blahovský, Miro Havel, Vinco Hupka, Laco Kautz, Ondrej Matula, Miro Miklovič, Andrej Miklušičák, František Pajer, PD Svätý Jur, Miro Reingraber, Ivan Rusňák, Adolf Schwanzer, Fero Šulka, Vlado Tesár, Michal Zeliska.

Fotogaléria


Nájdete nás tu:


Zväčšiť mapu
 
Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
  December 2018  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety