Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Vinotéky & Vinárne
Národný salón vín SR

Národný salón vín SR

mesto: Bratislava
ulica: Radničná 1
  Apponyiho palác
telefón: 02 / 45529967
e-mail: info@salonvin.sk
internet: www.salonvin.sk

Národný salón vín Slovenskej republiky je umiestnený v priestoroch Múzea vinohradníctva v Bratislave. Spoločný projekt Zväzu výrobcov hrozna a vína na Slovensku a Múzea mesta Bratislavy od júna 2013 ponúka návštevníkom hlavného mesta unikátnu možnosť nájsť najlepšie slovenské vína v Múzeu vinohradníctva v Apponyiho paláci na Hlavnom námestí. Projekt sľubuje obyvateľom aj návštevníkom hlavného mesta príjemne strávený voľný čas v priestoroch Múzea vinohradníctva v Apponyiho paláci. Priamo v centre hlavného mesta sa nachádza expozícia, ktorá dokumentuje pestovanie viniča, zber úrody a spracovanie hrozna, ako aj produkciu vína na území Bratislavy od staroveku až po 20. storočie. V autentickej pivnici Apponyiovcov nájdete vína ocenené titulom Národný salón vín Slovenskej republiky. Tie sú tu k dispozícii na ochutnávku aj na predaj.

Národný salón vín Slovenskej republiky je najvyššou súťažou vín vyrobených v Slovenskej republike, z hrozna vypestovaného na Slovensku. Národný salón vín sa organizuje ako finále súťažných výstav a degustácií na Slovensku. Táto súťaž od roku 2006 kraľuje slovenským vinárskym výstavám a súťažiam. Počas krátkej existencie salónu sa nám podarilo vybudovať reprezentatívnu expozíciu, ktorá ponúka ako domácim tak i zahraničným návštevníkom dokonalý prehľad o špičke slovenského vinohradníctva a vinárstva.

Degustačné programy v Národnom salóne vín

Degustácia 2 vín - 5 Eur - riadená degustácia someliérom
Degustácia 4 vín - 9 Eur - riadená degustácia someliérom
Degustácia 8 vín - 16 Eur - riadená degustácia someliérom
Znalec vína (6 vín) - 20 Eur - riadená degustácia someliérom
Voľná degustácia - 72 vín (100 minút) - 25  Eur - neriadená

Degustácie pre Vás a Vašu firmu kdekoľvek na Slovensku

Národný salón vín zabezpečuje aj ochutnávky najlepších slovenských vín pre Vás a Vašu firmu na mieste Vášho určenie. Na firemných večierkoch, rodinných oslavách, eventoch či iných akciách dnes už nemôže chýbať zážitok v podobne ochutnávky dobrého vína. Ochutnávky vybraných vín z kolekcie Národného salónu vín sú vedené profesionálnym somelierom v slovenskom alebo anglickom jazyku.

Fotogaléria

 
Nájdete nás tu:


 
Prevádzkovateľ portálu www.vinoteka-vinaren.sk nezodpovedá za obsah tejto prezentácie.

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
  Jún 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety