Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 

Frankovka - kráľovná viníc v Tekove!

Frankovka modrá je tradičnou odrodou vinohradov vysadených na južných svahoch Štiavnických vrchov. Spoločne s Peseckou leánkou tvorí dvojičku, ktorých potenciál objavili už naši predkovia.
čítaj ďalej...

Seriál: Cuvée - majstrovské dielo vinára, 4. časť: Pivnica Orechová

Dnes Vám predstavíme ČechoSlováka. Víno pochádza z východu, z obce Orechová. Je zaujímavé tým, že v ňom vinár spojil dvoch novošľachtencov. Vo víne nájdeme
čítaj ďalej...

Seriál: Cuvée - majstrovské dielo vinára, 3. časť: KARPATSKÁ PERLA

V ďalšej časti nášho seriálu, v ktorom Vám predstavujeme vždy jedno cuvée od jedného vinára, sa Vám predstaví jedno z ikonických slovenských vín.
čítaj ďalej...

Život vínnej kvasinky

Začnem trošku osobne. Keď nám na VŠ oznámili, že treba v úvode diplomovej práce niekomu poďakovať, tak väčšina mojich spolužiakov to poňala tak trochu hollywoodsky-oscarovo. Ďakujem učiteľom, rodine, bohu... Ja som to trochu ozvláštnil. Moja hlavná vďaka patrila kvasinkám.
čítaj ďalej...

Louis Pasteur - krstný otec kvasenia vína

Ľudia produkujú víno už niekoľko tisícročí. Väčšinu tohto času ho však vyrábali metódou pokus-omyl... Nevedeli, čo sa to vlastne deje v ich kvasných nádobách. Videli síce, že im tam niečo buble, a že keď sa náhodou zadarilo, tak sa tá sladká šťava z hrozna premenila na víno. No veľa krát
čítaj ďalej...

Kto počúva vedcov, toho ráno nebolí hlava...

Tak a máme pred sebou silvestrovskú noc. Poznáte to "dlouhá noc, nikdo z nás nejde spát..." Je to aj noc spojená so zvýšenou konzumáciou alkoholických nápojov. Platí, že čím väčšia večerná spotreba alkoholu, tým väčšia ranná bolesť hlavy.
čítaj ďalej...
  • Posledné zmeny:   22.02. aktualizovaná prezentácia Pivnica Orechová (Orechová) - viac informácií
  • Posledné zmeny:   21.02. aktualizovaná prezentácia Radničnej vinotéky (Pezinok) - viac informácií
  • Posledné zmeny:   20.02. aktualizovaná prezentácia vinárstva Blaho (Zeleneč) - viac informácií
  • Posledné zmeny:   19.02. aktualizovaná prezentácia vinárstva Zsigmond (Vinica) - viac informácií
  • Posledné zmeny:   13.02. aktualizovaná prezentácia vinárstva TAJNA (Tajná) - viac informácií

Zoznam 10 najbližších vinárskych podujatíPridaj podujatie

Kde Kedy Podujatie

Partneri portálu www.vinoteka-vinaren.sk

     
   

 

Víno, vinotéky a vinárne Slovenska

je internetový portál propagujúci víno, vinotéky a vinárne Slovenska. Na internetovom poli pôsobí už od roku 2005. Jeho hlavným zameraním je propagovať víno, vinárov, vinotéky a vinárne Slovenska. Súčasťou projektu sú aj rozhovory s vinármi o vínach, aktuality zo sveta vín, výsledky vínnych konkurzov, ankety smerované na víno, kalendár vinárskych podujatí, čo z neho robí úspešný projekt zameraný na víno s návštevnosťou viac ako 30 000 prístupov za mesiac.

Prvým impulzom bolo vytvoriť projekt orientovaný na víno, ktorý v sebe spája tých, ktorí víno produkujú, s tými, ktorí víno predávajú. To, že tento zámer tu dovtedy milovníkom vína chýbal potvrdzuje fakt, že dnes náš portál zaostrený na víno navštevuje v priemere viac ako 30 000 milovníkov vín mesačne.

Pod krídlami portálu zameraného na víno - www.vinoteka-vinaren.sk vznikol v roku 2010 projekt VÍNO ROKA. Vystihuje ho slogan: “Máte svoje obľúbené víno? Dajte mu svoj hlas a vyhrajte ho!“. Projekt je jedinečný tým, že o najlepších slovenských vínach rozhoduje široká niekoľkotisícová komunita priaznivcov vín.

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety

Návštevnosť