Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Leto, slnko, voda a dobré víno – patria neodmysliteľne k sebe

Leto, slnko, voda a dobré víno – patria neodmysliteľne k sebe

01.08.2019

Hľadáte chutné víno na leto? Máte radšej biele, či červené, alebo dávate prednosť letnému variantu ružového? Práve ružové víno sa už pomaličky udomácňuje v srdciach Slovákov.

Slováci sa vo víne vyznajú. Majú jasné preferencie, čo sa týka chuti, ceny a odrôd a vedia si vybrať víno, ktoré ich všetky spĺňa. Slováci výrazne uprednostňujú biele vína, až 65 % opýtaných povedalo, že ich má najradšej. S veľkým odstupom nasledovali červené vína, ktoré preferuje približne len jedna štvrtina opýtaných. Za nimi sa umiestnili ružové vína, ktoré oslovili zatiaľ 7,4 % Slovákov a Sloveniek. Nový prieskum o vínach, ktorý realizovala spoločnosť Vitis Pezinok ukázal, že Slováci vo vínach vyznajú a vedia, čo majú radi.V celom svete ružové víno v posledných rokoch mimoriadne získava na obľube a to nielen medzi mladšími ročníkmi. Hlavne teraz, počas teplých letných mesiacov, vie byť ružové víno príjemným osviežením a doplnkom k ľahkým letným jedlám. Potenciál ružového vína má rozhodne medzi Slovákmi veľký priestor.

Ak chcete aj vy objaviť čaro ružového vína, vyskúšajte: Frankovku modrú rosé Vitis Galéria. Mnohí ešte nevedia, že táto obľúbená odroda Frankovka modrá sa vyrába aj v ružovom variante. Má krásnu, sýto-ružovú farbu, ovocnú vôňu a chuť dozrievajúcich sladkých čerešní. Chutí napríklad ku grilovanej zelenine a ľahkému typu mäsa a výborne sa hodí na letné pitie, k čerstvým šalátom, ale aj na grilovačkách, či záhradných párty.

Alebo stavte na jemnejší Cabernet Sauvignon Rosé, tiež z kolekcie Vitis Galéria. Toto jemne ružové víno s vôňou plnou jahôd, malín a ostružín vás nepochybne osloví. Vyznačuje sa sviežou chuťou s jemnými kyselinkami. Výborne sa hodí na letné pitie, k letným čerstvým šalátom. Ružové vína a ďalšie biele, červené vína môžete nájsť na stránke www.vitis.sk.A ak si kúpite víno VITIS Galéria počas leta, zároveň sa zaregistrujete do súťaže na www.vitis.sk, tak možno práve vy budete jedným z výhercov. Počas celého leta, každý týždeň venuje VITIS tri kartóny lahodného vína a na záver budú všetci zúčastnení zaradení do žrebovania o hlavnú cenu letnej promo súťaže - paletu vína.

VITIS vám želá krásne leto plné zážitkov a dobrodružstiev a hlavne: Na zdravie!

Zdroj: Vitis Pezinok, www.vitis.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
  August 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety