Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Frankovka - kráľovná viníc v Tekove!

Frankovka - kráľovná viníc v Tekove!

25.02.2021

Frankovka modrá je tradičnou odrodou vinohradov vysadených na južných svahoch Štiavnických vrchov. Spoločne s Peseckou leánkou tvorí dvojičku, ktorých potenciál objavili už naši predkovia.

V našom vinárstve sme sa rozhodli pripraviť pre našich zákazníkov jedinečný set troch našich Frankoviek, ktoré pochádzajú z jedného vinohradu. Tento vinohrad sa nachádza na hone Baričky v Drženiciach. Frankovku sme tam vysádzali na jar v roku 2003 a po viac ako sedemnástich rokoch môžeme povedať, že sa jej tam neskutočne darí.

V balíčku Drženická Frankovka nájdete ľahšiu ovocnú Frankovku modrú 2019 z kolekcie CIRCUM, vyzretú TERROIR Frankovku z ročníka 2016, ktorú ocenili aj svetoví odborníci na Online Masterclass Danube wine challange a úplnú novinku v našej ponuke – Frankovku modrú 2018 z kolekcie NICHTA, ktorá zrela viac ako 18 mesiacov v dubových sudoch a ktorú považujeme za najlepšiu Frankovku v našej histórii.

Naše Frankovky si môžete objednať s 12% zľavou a dopravou zdarma na územií Slovenskej republiky za 50.89 € priamo TU.Set obsahuje:

2X CIRCUM Frankovka modrá 2019 – červené – suché

Výrazná, korenistá vôňa s nádychom čiernych ríbezlí a čučoriedok. Pikantná chuť so sladšími tanínmi a jemnou perličkou. Odporúčame podávať k pečenej hydine s červenou kapustou a domácou žemľovou knedľou.

2X TERROIR Frankovka modrá 2016 – červené – suché

Iskrivá rubínovo červená farba. Intenzívna a vyzretá vôňa šípkovej marmelády a čerešňovej zaváraniny. Vo väčšom kalichu aj nádych bieleho korenia a marcipánu. Zamatová chuť s integrovanými trieslovinami. Bylinkovo mandľový záver. Túto krásnu vyzretú Frankovku si najlepšie vychutnáte s divinovým gulášom.

2X NICHTA Frankovka modrá 2018 – červené – suché

Sýta rubínová farba. Krásna výrazná aromatika plná divých višní, prezretých čerešní a horkej čokolády. Po dlhšom otvorení sa objaví jemný tón čierneho korenia. Plná mohutná chuť s krásne vyzretými hladkými tanínmi. Extraktívna Frankovka na dlhé trate.

Zdroj: VÍNO NICHTA, www.vinonichta.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
  Apríl 2021  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

AKTUALITY

aktuality_banner.jpg

BLOG

Anketa

Kde nakupujete víno počas koronakrízy?

v hypermarkete

vo vinotéke

u vinára

online cez eshop

Ďalšie ankety