Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Elizabeth Gabay MW navštívila Château Rúbaň

Elizabeth Gabay MW navštívila Château Rúbaň

19.11.2018

Elizabeth Gabay MW očarilo mladé vinárstvo Château Rúbaň, sídliace na juhozápade Slovenska. V spoločnosti Edity Ďurčovej, ďalšieho známeho ženského mena v oblasti vína, tu uplynulý týždeň strávila časť svojho pobytu na Slovensku. Charizmatická špecialistka na vína, najmä rosé, na sociálnej sieti vinárstva zanechala jeho majiteľom a zamestnancom príjemný odkaz: „Ďakujem veľmi pekne, že som mohla byť vašim hosťom, ďakujem za skvelú ochutnávku a úžasnú pohostinnosť.


Elizabeth Gabay, z ľavej strany s Petrom Kecskésom, brand managerom vinárstva a sprava s Ladislavom Dӧrďom, winemakerom a hlavným technológom vinárstva Château Rúbáň.

Slovensko navštívila celosvetovo uznávaná odborníčka a kritička vína Elizabeth Gabay. Počas jedného týždňa spoznávala zaujímavé miesta a vinárstva nášho malebného Slovenska. Jej návštevou bolo poctené aj mladé vinárstvo Château Rúbáň, patriace do juhozápadnej vinohradníckej oblasti, nazývanej tiež Strekov. To si pre vzácneho hosťa pripravilo neobyčajnú degustáciu. Gabay tu po prehliadke zrekonštruovaného historického areálu mala možnosť ochutnať niekoľko vín z miestnej historickej pivnice a tiež z pivníc ďalších priateľov vinárstva. Vzácne stretnutie s Master of Wine (1998) si tak do svojich kroník môžu zapísať aj vinárstvo Berta, Velkeer či Korpásovci.

A my sme hrdí, že naši priatelia dobre reprezentovali prácu slovenských vinárov a tiež dobré zvyky a mravy tohto neobyčajne pohostinného kraja. Veríme, že slovenské vína majú čo ponúknuť aj ďaleko za hranicami Slovenska. A tiež veríme, že stretnutí s Elizabeth Gabay bude ešte viac.

Zdroj: Château Rúbaň, www.vinoruban.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
  Máj 2019  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Uprednostňujete pri kúpe vína tie, ktoré získali medailu?

áno, ocenenie symbolizuje kvalitu vína

áno, ale iba z medzinárodnej súťaže

nie, nemá to na mňa vplyv

Ďalšie ankety