Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Festival Chute Malých Karpát 2019

Festival Chute Malých Karpát 2019

06.11.2019

V sobotu 9. novembra 2019 sa od 11:00 do 21:00 otvoria brány profesionálnych vinárstiev v oblasti Malých Karpát, aby už po štvrtý raz privítali milovníkov dobrého vína, gastronómie a kultúry. Počas tohto dňa budú môcť jeho účastníci navštíviť a ochutnať vína v 31 vinárstvach v 8 obciach. Súčasťou festivalu bude aj množstvo kultúrnych podujatí a špeciálne festivalové menu vo vybraných reštauráciách.

Podujatie je určené širokej verejnosti – všetkým návštevníkom, ktorí chcú o niečo viac spoznať Malokarpatskú vínnu oblasť, navštíviť vinárstva, ochutnať skvelé vína a tiež regionálne špeciality. Bohatý program už tradične ponúka množstvo zaujímavých vernisáží, výstav, či koncertov, ktoré návštevníkom priblížia kultúru, ale i gastronómiu tohto regiónu.

Teší nás, že sa záujem o festival Chute Malých Karpát každoročne zvyšuje. Je pre nás záväzkom ponúkať návštevníkom stále nové príležitosti, ako stráviť príjemné chvíle s priateľmi, či rodinou,“ hovorí o podujatí Michal Petrík, predseda združenia Chute Malých Karpát.

Počas tohtoročného jesenného festivalu otvorených pivníc budú mať návštevníci možnosť navštíviť 31 vinárstiev v ôsmych mestečkách a obciach. Súčasťou programu je možnosť navštíviť napríklad novo obnovený zámok v Pezinku, či prezrieť si mlyn v Doľanoch. V programe nechýba ani výstava tradičnej modranskej keramiky, paličkovanej čipky, či množstvo vernisáží a výstav výtvarného umenia, či koncerty. Pre pohodlie návštevníkov je pripravená kyvadlová autobusová doprava, ktorá ich dopraví medzi jednotlivými lokalitami.Vinárstva, ktoré bude možné v tomto roku na Chutiach Malých Karpát navštíviť:

Svätý Jur: Vinárstvo Stevino, Chowaniec & Krajčírovič, Vinárstvo Michal Bažalík, Vinárstvo Dubovský & Grančič
Grinava: Sykora Fines Wines
Pezinok: Hacaj s.r.o., Zámocké Vinárstvo s.r.o., Skovajsa Vinohradníctvo a Vinárstvo, Farebné Vinárstvo, Vinárstvo Križanovič & Prievozník
Vinosady: Vinárstvo Juraj Zápražný, Vinárstvo Miro Fondrk, Vinárstvo Peter Ratuzky, Vinárstvo Vinkor
Modra: Malé Divy, Juran z Modry, Víno Šimonovič, Víno Purus s.r.o., Vinárstvo Rariga, Modran Klimko Wine, Víno Kmeťo, Víno Ludvik, Fedor Malík a Syn., Vínko Klimko Modra
Šenkvice: Karpatská Perla, Repa Winery, Kozara, Carpate Diem, s.r.o.
Doľany: Vinhor – Vinárstvo Horváth, Vína Z Mlyna
Suchá Nad Parnou: Terra Parna

Podujatie je koncipované tak, aby všetkým návštevníkom ponúklo možnosť dokonale si vychutnať jednotlivé zastávky. Počet vstupeniek na podujatie je aj v tomto roku obmedzený na 1500 ks. Vstupenky sú rozdelené do dvoch kategórií – vstupné pre jednotlivcov za 39 EUR a špeciálne vstupné pre pár v cene 55 EUR. V cene vstupenky sú zahrnuté okrem pohárov a taštičiek na víno i informačné materiály, degustačné lístky a kyvadlová doprava.

Vstupenky, ako aj doplňujúce informácie o kultúrnom programe a expozíciách v jednotlivých vinárstvach nájdu záujemcovia priebežne priamo na stránkach združenia na www.chutemalychkarpat.sk.

Zdroj: OZ Chute Malých Karpát, www.chutemalychkarpat.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
  Jún 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety