Pridajte Vaše podujatie Zatvoriť

 
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
 
 
Uvodná stránka
Aktuality
Aký bol ročník 2019?

Aký bol ročník 2019?

04.11.2019

Keď je človek priamo spätý s celým procesom výroby vína od samotného pestovania a zberu hrozna až po konečnú fázu, veľmi sa teší na výsledok - Aký bude prvý dúšok vína? Podobne to bolo v minulosti s chlebom, keď roľník zožal pšenicu, odviezol do mlyna a doma upiekol prvý chlebík, bola to veľká udalosť a sláva, keď sa odkrojila prvá skyva.“ hovorí výrobný riaditeľ ing. Ondrej Celleng.Ročník 2019 vo vinárstve MOVINO bol veľmi rôznorodý, nakoľko sa prejavili veľké rozdiely v počasí oproti iným vinohradníckym oblastiam Slovenska. Od konca júla do konca augusta napršalo takmer 300 mm zrážok a neobišiel nás bohužiaľ ani ľadovec. Počas finálneho zrenia hrozna dážď nie je našim pomocníkom, no napriek týmto negatívam môžeme konštatovať, že sa nám podarilo dopestovať veľmi kvalitné hrozno s vyváženým obsahom kyselín a cukrov.

Mladé vína sa pripravujú iným spôsobom ako ostatné vína. Vo svojom vývoji každé víno je niekedy mladé, ale ak chceme pripraviť vína k prvému novembrovému pondelku musíme vyberať také odrody, ktoré sú typické svojimi vlastnosťami. Musia byť predovšetkým skoré, pekne aromatické, v chuti ovocné a svieže. „Myslím si a môžete sa o tom aj sami presvedčiť, že náš tohoročný výber vína spĺňajú najprísnejšie kritéria pre pojem „Mladé vína“. Tieto vína nie sú určené na dlhodobé skladovanie, aby sa nestratila ich sviežosť  a harmónia. Treba ich čím skôr vychutnať pre dobrú náladu a zdravie.“ dodal na záver pán Celleng.

Kolekcia Mladých vín 2019


 
MÜLLER THURGAU
Víno je nádhernej svetlozelenej farby. Vo vôni prevládajú ovocné tóny, v pozadí s muškátovým nádychom. V chuti je víno sviežo harmonické.

IRSAI OLIVER
Farba vína je zlatožltá. Vôňa výrazne muškátová a chuť plná, príjemne korenistá.

MUŠKÁT
Ľahké, jemne aromatické mladé víno s príjemným ovocným buketom. V chuti je víno vyrovnané a harmonické.

SVÄTOVAVRINECKÉ
Mladé ružové víno s výraznou ovocnou aromatikou po malinách a lesných jahodách. V chuti je víno príjemné a harmonické.

ZWEIGELTREBE
Mladé, lahodné, červené víno, svetlo rubínovej farby. Chuť vína je jemná, zamatová s nerušivými jemnými kyselinami.

POZOR doprava pri akejkoľvek objednávke je v rámci Slovenska ZDARMA. Mladé vína máte možnosť ochutnať 9.11.2019 vo vinárstve MOVINO na podujatí Ochutnávka mladých vín. Viac informácií tu.

Zdroj: MOVINO, www.movino.sk

Kalendár podujatí

PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
  August 2020  
pridaj podujatie

Importéri vín

Chcete sa zviditelniť?
Kontaktujte nás

Bedeker vinárskych akcií

Anketa

Ako často pijete víno?

každý deň

párkrát za týždeň

raz za týždeň

iba príležitostne

Ďalšie ankety